Бердичів чекає

У Бердичеві продовжується підготовка до свята Матері Божої Святого Скапулярію. Наша спільнота братів й парафіяльна спільнота очікує, як щороку, численних паломників. Цього року головною темою буде родина. Родинній тематиці буде присвячене навчання, проголошене паломникам дорогою до Національного Санктуарію, прозвучить вона у проповідях єпископів та роздумах під час нічного чування з суботи на неділю 20/21 липня. Головна урочистість у неділю, 21 липня, припадає на день виборів до українського парламенту. Ми будемо разом з єпископатом Римо-Католицької Церкви в Україні молитися про добрий вибір людей, відповідальних за майбутнє народу.

Піші паломництва вирушають у дорогу: 13 липня – ХХІ Київське паломництво, 15 липня – XXVIII Подільське паломництво з Хмельницького, 17 липня – XXVII Францисканське паломництво, ХІ велосипедне паломництво з Харкова. Окрім перелічених, у декількох менших групах паломники прибудуть, щоб у суботу, 20 липня, ввечері о 18 годині взяти участь в урочистій Св. Месі, яку очолить Голова Конференції Єпископату України єпископ Броніслав Бернацький – ординарій Одесько-Симферопольської дієцезії. Проповідь виголосить єп. Віталій Кривицький – ординарій Києво-Житомирської дієцезії.

Ми чекаємо кожного паломника. Але насамперед чекає паломників Матір Божа. Протягом останніх двох місяців Її заступництво особливо було відчутне у двох випадках збереження життя в ситуаціях по-людськи безнадійних. Перший з них – це неймовірно швидке одужання дівчини, яку вдарив останній вагон поїзда, а другий – зцілення 18-ти місячної дитини, яка після того, як випала з 9-го поверху, одужує. В обох випадках близькі гаряче моляться до Матері Божої Бердичівської і переконані, що це завдяки Її заступництву відбувається зцілення дорогих їм людей.

До нашої молитви приєднаються відомі гості. Головну Месу у неділю, 21 липня, об 11 годині очолить архієпископ Томмазо Капуто – з Марійного Санктуарію в Помпеях (Італія). З великою радістю ми прийняли також підтвердження прибуття запрошених нами представників Сейму і Сенату Республіки Польща: пані Віце-маршалок Сейму Малгожати Госєвської, пана Сенатора Яна Жарина, пана Депутата Яна Дзєдзічака. На урочистості буде присутній пан Бартош Ціхоцкі – Посол Республіки Польща в Україні, пан Генеральний консул з Вінниці Даміан Цярцінський, пан Генеральний консул з Іркутська Кшиштоф Свідерек, пані Сильвія Кортес – Посол Іспанії в Україні. З радістю відгукнулася на запрошення на кармелітське свято пані Аніца Джамич – Посол Хорватії в Україні. Завдяки її особистому запрошенню до нас прибуде Провінціал Хорватської провінції Босих кармелітів отець Сречко Рімач OCD та отець Златко Плетікошіч OCD. Отець Сречко Рімач виголосить конференцію під час нічного чування. Нашого отця Провінціала Краківської провінції Босих кармелітів буде представляти о. Кшиштоф Гурскі OCD. Ми також очікуємо представників державної влади України, обласної та місцевої влади.

Усе це зобов’язує нас до посиленої підготовки. Неоціненною протягом цих днів є допомога брата Олександра Карчаєва OCD нашого семінариста. Його відповідальності довірена дуже важлива частина організації Свята: служба порядку. Відбуваються репетиції оркестру і хору. Споруджують польовий вівтар. Ми знаємо, що молитвою нас підтримують наші сестри Босі кармелітки з Києва й Харкова. Ми також просимо пам’ятати про нас у молитві всіх Друзів Бердичівського Санктуарію.