Україно, не бійся прийняти Марію

Цей рік багатий на ювілеї та нагоди дякувати Богові за 30 років незалежності України та відновлення церковних структур, 10-річчя проголошення марійного санктуарію Всеукраїнським. 
На свято прибули тисячі прочан — переважно з України та Польщі, із Франції, Хорватії, Словенії, Словаччини. Минулого року число учасників у Бердичеві було обмежене через пандемію, тож цьогоріч урочистість була особливо радісною.
Задовго до початку Святої Меси в храмі та на площі молились паломники, які прибули на свято. 

Цьогорічні урочистості очолив митрополит Мечислав Мокшицький. Вже традиційно, біля пам'ятника св. Йоану Павлу ІІ, відбулось урочисте привітання гостей. Після цього єпископи та представники влади вшанували реліквії св. Папи, які знаходяться у санктуарії, молитвою та покладанням квітів. 
Об 11:00 урочиста процесія з іконою вирушила до вівтаря. Цього року чудотворний образ несли військові Бердичева.


У проповіді митрополит Мечислав Мокшицький наголосив, що сьогоднішнє святкування є нагодою подякувати Богу, разом із Богородицею, за великі діла, які Він учинив. Це ювілей незалежності України, відновлення структур Римсько-Католицької Церкви в нашій державі та проголошення санктуарію в Бердичеві Всеукраїнським.

"Нехай єдність буде нашим знаком. Не розділяймося через національність, обряд чи віросповідання. Бо ми не є, як каже Апостол, — ані Аполлосові, ані Кифині, ми — Христові. Повертаймося з Бердичева людьми віри, любові та єдності! Нехай ніщо нас не ділить. Нехай у вірі та любові єднає нас Божий Син, Його Матір Марія та їхній Опікун — святий Йосиф" - підкреслив на завершення проповіді Митрополит..

Святкова Євхаристія завершилась співом гімну "Te Deum" та відновленням Акту присвячення України Непорочному Серцю Марії, який зачитав єпископ Віталій Скомаровський. 

Після цього благання до Богородиці пролунав духовний гімн України “Боже Великий, Єдиний”. Архієпископ Мечислав подякував за сьогоднішню урочистість — кармелітам за опіку, гостям за участь, — і подарував бердичівському санктуарію орнат, у якому він служив цю Святу Месу і який раніше належав св.Йоанові Павлу ІІ.На завершення Євхаристії слово до зібраних Делегат Провінціала Краківської провінції босих кармелітів о. Юзеф Кухарчик OCD. Він сказав, що босі кармеліти мають мрію, аби люди, які прибувають до святині з України та з-за кордону, щораз більше відчували гостинність господарів. За все те, що вже вдалося зробити для відбудови та розвитку Всеукраїнського санктуарію, отець Юзеф подякував митрополиту Мечиславу Мокшицькому, віце-міністру Культури та Народної Спадщини Польщі Ярославу Селліну, міському голові Бердичева Сергію Орлюку.

Після Євхаристії, віряни мали нагоду прийняти святий Скапулярій та посвятити придбані предмети релігійного культу.