Сестри Служниці Святого Духа

"Ми – місіонерки, а покликання місіонерки – пожертвувати собою заради слави Божої й спасіння безсмертних душ".

Ці слова блаженна Марія Гелена Штолленверк написала в листі до сестер 2 лютого 1896 року. Більше, ніж сто років тому… Однак ніхто не дивується їхній актуальності. Істота любові не мине ніколи…

Сьогодні Місіонерське Згромадження Служниць Святого Духа працює у 46 країнах світу на всіх континентах. Перші місіонерки, яких проводжала на місії ще перша настоятелька – мати Марія, – вирушили до Аргентини через 6 років після заснування Згромадження, вже у 1895 році. Незабаром сестри розпочали свою працю в Того, Новій Гвінеї, США, Бразилії, Китаї, Японії, Мозамбіку й Філіппінах.

Сестри разом з першими місіонерами зі Згромадження Божого Слова переживали труднощі перших років місіонерської праці, брали участь у заснуванні християнських спільнот. Створили фундамент для сучасної душпастирської роботи у багатьох країнах. Діяльність сестер із самого початку була така ж різноманітна, як і саме життя. Вона охоплювала освіту на всіх ступенях: від дитсадка до університету; службу здоров’я: поліклініки, шпиталі, осередки здоров’я у буші; навчання вести домашнє господарство, догляд за дітьми…Сьогодні до цього додалася ще праця у спільнотах, де немає священика, духовні вправи, допомога найбіднішим, лепрозорії, хворі на СНІД, наркомани, табори для біженців.

Час І та ІІ світової війни був для Згромадження часом випробувань. Місіонерок вислали з Африки, багато сестер загинуло у Новій Гвінеї та Індонезії. У 50-х роках внаслідок рішення комуністичної влади Китаю понад 200 місіонерок змушені були залишити цю країну. Молімося за заступництвом блаженної Марії Гелени про благодать повернення на цю стражденну землю.

Крім згаданих уже країн, Служниці Святого Духа живуть і працюють:

у Європі (крім Нідерландів, де знаходиться Материнський дім, який було збудовано за ініціативою святого Арнольда Янссена – засновника Згромадження Божого Слова і двох жіночих згромаджень Сестер Місіонерок Служниць Святого Духа та Служниць Святого Духа від Вічного Поклоніння): в Італії, Австрії, Німеччині, Англії, Ірландії, Швейцарії, Іспанії, Молдавії, Польщі, Португалії, Росії, Румунії, Угорщині, Україні, Словаччині, Чехії;

в Африці: нещодавно ми повернулися до Того, Мозамбіку, також працюємо у Ботсвані, Гані, Анголі, Замбії, Ефіопії, Беніні, Південно-Африканській Республіці;

у Латинській Америці служимо в Аргентині, Болівії, Бразилії, Чилі, Парагваї, Мексиці, Еквадорі, на Кубі, у США, а також у таких малих острівних країнах, як Антигуа, Барбуда, Сент-Кіттс;

в Азії сестри працюють в Індії, Індонезії, Тиморі, Японії, Кореї, Філіппінах, Тайвані;

в Океанії: Австралія, Папуа Нова Гвінея.

Майже 3500 сестер Служниць Святого Духа прагне допомагати людям, особливо бідним і неєвангелізованим. Щоб Святий Триєдиний Бог був знаний й прославлений…

Завдяки послуху, ми залишаємо Господу свободу керувати нашим життям.

Богопосвячена чистота, завдяки якій ми покликані до повної й безмежної любові, звільняє наші серця для справ Господа і Його Царства.

Євангельська бідність робить нас паломниками, які шукають єдиний Скарб…

"Кожна сестра має бути готова до такої місіонерської праці, до якої її було призначено, незважаючи на те, що це вимагає відречення від вітчизни, рідної мови та культури. Така готовність – це основна риса нашого місіонерського покликання" (Конст. 104).

На Україні ми живемо і працюємо в 5 спільнотах: Києві, Борисполі, Кременчуці, Хмельницькому, Вербовці (Вінницька обл.). Оточуємо опікою дітей і молодь, родини і людей похилого віку; наші сестри працюють з бездомними та дітьми вулиці. Свідомі свого місіонерського покликання, виконуємо різноманітну працю при парафіях та наших монастирях.

Дівчата, котрі почули запрошення Господаря жнив і прагнуть відповісти на нього, розпочинають свою мандрівку за Господом в кандидатурі та постуляті. Після цього сестри проходять дворічний новіціат в Борисполі. Протягом цього часу вони пізнають велич і красу Божої любові, заради якої вони відмовляються від родинного щастя, багатства і власних планів.

Новіціат закінчується принесенням І чернечих обітниць, якими сестра на один рік пов’язує своє життя зі Згромадженням. Протягом наступних шести років вона відновлює свій заповіт з Богом, який Церква остаточно підтверджує, приймаючи її довічні обітниці. На руці сестри з’являється обручка з символом Святого Духа… Віднині вона цілковито і назавжди віддана місіонерському служінню, реалізує своє покликання на Батьківщині або за кордоном.

Сповнена любов’ю до Ісуса, сестра готова їхати «аж на другий кінець світу», але з тієї самої причини вона погодиться залишитись на Україні, адже повсюди чує прохання, висловлене устами чи серцем: «Дай мені води живої…»

Сестри Місіонерки Служниці Святого Духа

Горького, 28   
Бориспіль 08300
Україна

(044) 22 77 395

ukr.prov.ssps@mail.ru

 

Більше інформації можна отримати на нашій @ сторінці:

www.worldssps.org

http://siostrymisyjne.blogspot.com/