Францисканська зустріч молоді у Баранівці

Спілкування – ключова особливість, що вирізняє людину з-поміж інших створінь Божих, адже ми – істоти соціальні. Однак, зважаючи на сучасну соціокультурну ситуацію, технологічний прогрес, комунікація між індивідумами з одного боку спрощується.  Натомість поява ґаджетів, соціальних мереж різноманітного спрямування ускладнює або взагалі знищує діалог між молоддю та батьками, молоддю та їх ровесниками, молоддю та Богом. Саме на труднощі, що виникають під час спілкування була націлена тема реколекцій Францисканської Молоді у Баранівці. 28, 29 та 30 квітня учасники зустрічі, що прибули з усіх куточків України: Шепетівка, Полонне, Шаргород, Закарпаття, Баранівка, Полянки, Першотравенськ, Житомир, Чечельник, Городківка, загальною кількістю понад 90 осіб мали змогу роздумувати над Словом Божим, відновлювати сили, милуватися мальовничою природою, а також налагодити дружні взаємоновідносини. Як зазначив Міністр Провінції Святого Архангела Михаїла, отець Даниїл Ботвіна, на початку реколекцій, що такі зустрічі спрямовані не лише на молитву та розмови про Ісуса Христа, але, перш за все, для зміцнення дружби між парафіями та молоддю.

«Людина так створена Богом, що не може бути самотньою, тому ми живемо у суспільстві з іншими людьми. Але з ким дружити і з ким бути у цьому суспільстві – вибираємо ми. Тому дуже добре, що ви вирішили ці дні провести саме так: з компанією однодумців, які так само визнають віру в Ісуса Христа, хочуть прославляти Бога, поглибити свою віру та любов, а також стати кращими. Такі зустрічі вчать, що Бог - це не суддя, що хоче покарати нас. Він – любить нас і чекає нашої дружби. Дружба між людьми приводить до дружби людини і Бога», - поділився священик.

Протягом трьох днів молодь не лише мала релігійні конференції, адорації, Меси та молитви, але й виховувала у собі командний дух та вчилася підставляти дружнє плече під час квесту незнайомими вулицями Баранівки. Не обійшлося без традиційної дискотеки з інтеграційним танцями та сучасними запальними композиціями, а також родинного вогнища з теплими душевними розмовами та піснями під гітару.

Крім того, новинкою цьогорічної зустрічі стало те, що молодь почала роздумувати над темою реколекцій задовго до їх початку. З такою метою у соціальній мережі Instagram було організовано конкурс, де кожен мав можливість виставити фото та написати власне бачення труднощів спілкування молодих людей з батьками, однолітками та Богом.

Модераторка ФраМ Маріанна Соложенцева розповідає, що цьогоріч зустріч була повна несподіванок та нововведень. «Зустріч принесла багато позитивних вражень. Я рада чути від молоді, що це одна з найкращих зустрічей ФраМ, бо і сама так вважаю. Було не так, як завжди! Це важко пояснити словами, але атмосфера відрізнялася. Дружба, про яку говорив о. Даниїл в перший день зустрічі, і справді є, адже все було весело, гармонійно, відносно спокійно і згуртовано. Дякую кожному за вклад в організацію і проведення зустрічі! Всіх люблю!».

Францисканська Молодь висловлює щиру подяку усім організаторам реколекцій та чекає на зустріч у ХХVI Францисканському паломництві «Шепетівка-Полонне-Бердичів».

Вероніка Главацька