Комунікат комісії у справах віри_ІІ

Конгрегація у справах віровчення представила новий документ: лист про деякі аспекти християнського спасіння «Placuit Deo - До вподоби було Богові».
Лист був схвалений папою Франциском 22 лютого і оголошений у Ватикані 1 березня 2018 року. Цей лист звертає увагу на дві тенденції, що поширені в сучасному світі, а саме: «індивідуалізм, схильний розглядати людину як самоспасенне буття» і «спасіння чисто внутрішнє».
У своєму навчанні Папа Франциск часто посилається на ці дві тенденції, які нагадують дві стародавні єресі: пелагіанство і гностицизм. В наші дні процвітає неопелагіанство, згідно з яким людина як автономний індивід може спасти себе сама. З іншого боку, сучасний неогностицизм стверджує, «що досить розвинути наші відносини з Богом на рівні сильних почуттів, не вступаючи в стосунки з іншими людьми і створеним Богом світом». Спасіння не може бути зведено до знань, практики, гнозису або внутрішнього почуття.
Як писав Бенедикт XVI: «Започатковує християнське існування не етичне рішення чи висока ідея, а подія, зустріч з Особою, яка надає нашому життю нову перспективу і визначає його напрямок». У листі звертається увага на економію Таїнств, які певним чином, впроваджують нас у реальність Спасіння, поєднуючи матеріальні знаки, зрозумілі для кожної людини, з непомітною благодаттю ведучи людину до все більш тісних стосунків з Богом. В умовах неогностичних тенденцій в листі підкреслюється, що Спасіння стосується не тільки сфери духа, але людини в цілому. Тож це не порятунок від тіла, не перехід в уявну безтілесну реальність, але освячення тіла.
Ця істина розкривається в Таїнствах, і одночасно закликає людину, щоб висловити своє ставлення до інших в конкретних вчинках любові як для душі, так і для тіла.
Голова: о. Олег Сартаков
о. Енріке Лопес
о. Петро Октаба ОР
http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/documents/rc_con_cfaith_doc_20180222_placuit-deo_uk.html