Місіонери Святого Вікентія де Поль

Віце-Провінція Свв. Кирила і Мефодія
Діяльність Місіонерів Святого Вікентія де Поль у Східній Європі бере свій початок з 1651 року, коли ще був живий засновник Конгрегації святий Вікентій де Поль. Спочатку священики працювали на території Польщі. Поступово їхня робота розросталася і поширювалася далі на Схід. У той час священики керували Духовною Семінарією у Вільнюсі, а також з'явилися нові місіонерські центри в Білорусі, Україні та Росії.
Після революції 1917 року місіонери змушені були залишити місця своєї душпастирської діяльності. Комуністична епоха не дозволяла вільну діяльність священиків на території колишнього СРСР. У результаті "перебудови" в кінці 1980-х років настав час відносної свободи віросповідання.
Священики з Конгрегації повернулися працювати на Схід з Польської, Словацької та Словенської провінцій. На сьогоднішній день це Україна, Білорусь, Росія.
Рішенням генерального настоятеля 1 січня 2001 року на території цих країн було засновано Віце-провінцію Свв. Кирила і Мефодія, до складу якої входить шість місіонерських громад.
Працюють священики з Польської, Словацької, Ірландської і Словенської провінцій, а також кілька місцевих священиків.
Центральний будинок і управління провінції знаходяться в Києві. Тут також діє вища семінарія і в майбутньому планується відкрити парафію. На західній Україні знаходиться дві парафії: у м. Сторожинець – на Буковині та в м. Перечин – на Закарпатті. У Перечинській громаді працюють чотири священики, які служать вірним у шести населених пунктах. На Закарпатті служить наш побратим владика Мілан Шашік СМ, який є Апостольським адміністратором Мукачівської Єпархії. На Буковині, у м. Сторожинці працюють двоє священиків і один диякон, які обслуговують вірних у кількох населених пунктах. На сході України знаходиться харківська громада, де працюють троє священиків і один диякон. У Росії, на Уралі, в м. Нижній Тагіл знаходиться ще одна громада нашої провінції. Там служить троє священиків, які також обслуговують дві католицькі громади в Североуральску і Краснотурінску. У Білорусі п'ять священиків, четверо з них у парафіях і один викладає у Вищій Духовній Семінарії в м. Гродно.
У київській громаді живе троє священиків і четверо семінаристів. Один побратим з Австрійської провінції викладає філософію у вищій Духовної семінарії Київсько-Житомирської Дієцезіі у Ворзелі.