
Чуднівський костел та монастир повстали у ІІ-й половині XVIII ст. Завдяки фундації князя Сангушко, надвірного Маршала Великого Литовського Князівства. В 1787 році, брати гостинно приймали польського короля Станіслава Августа, котрий, їдучи до Канева, щоб зустрітися з Царицею Катериною ІІ, вступив до монастиря у Чуднові. Король Станіслав Август – як описує хроніка дому – був на св. Месі та на обіді, а також залишив чимале грошове пожертвування для бідних містечка. Початково чуднівський дім братів був лише філіальним домом, а до рівня гвардіанату та конвенту його було піднесено в 1789 році. В чуднівському домі не жило багато братів, так як це було в інших францисканських домах Руської Провінції. В 1790 році мешкало в ньому всього лише 4 брати священики, котрі дбали про розвиток бібліотеки при монастирі та займалися проголошуванням проповідей.
З 1800 року брати вели при монастирі маленьку сільськогосподарську школу. В 1818 році число братів збільшилось до десяти. В 1831 році із Дубна до Чуднова було перенесено чернечі студії, з приводу того, що в Дубні половину монастиря було призначено на шпиталь. Ці студії, на жаль, не встигли в Чуднові розвинутись, бо в 1832 році чуднівський конвент підліг касаті. Причиною того було те, що кількість братів після 1812 р. спала нижче восьми, і це було, згідно з російським правом достатньо, щоб ліквідувати дім.
За часів панування загарбницької влади СРСР костел та монастир розібрали майже до фундаментів. Залишилася лише одна стіна, яка була частиною чуднівського монастиря.
В 1990 році в м. Чуднів відновилася парафіяльна спільнота. Спочатку парафіяни збиралися на св. Месу на хаті, а коли вдалося повернути колишню будівлю частину колишнього монастиря вірні там громадилися на спільну молитву. На даний час чуднівська парафія має близько 60 практикуючих віруючих. А новий побудований храм та монастир знаходяться в стані пристосування до замешкання та звершення св. Мес.
Храмове Свято: 3 травня.
Священики
-
Настоятель Копитко Юстин
-
Вікарій СОБКОВСЬКИЙ АНТОНІЙ
-
Вікарій Тополевський Кирило
Орден
Розклад Богослужінь
- Понеділок: 8:00
- Вівторок: 18:00
- Середа: 8:00
- Четвер: 18:00
- П'ятниця: 8:00
- Субота: 8:00
- Неділя: 9:00