Сестри Кармелітанки Босі

ЧЕРНЕЧИЙ ДІМ СЕСТЕР КАРМЕЛІТОК БОСИХ МИЛОСЕРДЯ БОЖОГО ТА НЕПОРОЧНОГО СЕРЦЯ ДІВИ МАРІЇ У КИЄВІ

З історії Ордену

Київський Кармель почав своє існування у 1991році. Його засновниці – Сестри з двох Монастирів у Польщі: Краківського, що на вулиці Лобзовська, 40 та з Диса біля Любліна – вперше ступили на Українську Землю у свято Святих Кирила та Мефодія, 14 лютого 1991року. Це був час, коли в нашій Країні відбувалися великі зміни: внаслідок перебудови, звершився розпад Радянського Союзу і Україна прямувала до своєї незалежності, яку здобула 24 серпня того ж року. До речі, для Кармелю ця дата теж є не без значення.

Саме 24 серпня 1562 р. Свята Тереза Авільська розпочала велике діло реформи кармелітського Ордену.

Перші кармелітки оселилися в невеличкій і до того часу єдиній на весь Київ, а навіть на декілька областей України, Капличці на вулиці Шепетівській, 6. Власне перед приїздом Сестер, Римсько-Католицькій Церкві було повернуто Храм Святого Олександра в Києві. Парафія, разом з настоятелем Отцем Яном Крапаном, з Шепетівської, 6 перенеслася у центр міста, звільняючи місце для сестер кармеліток. Початки нового Монастиря були важкі. Каплицю не вдалося пристосувати до вимог кармелітського способу життя, оскільки з приїздом Отців Кармелітів, при Шепетівській, 6 знову утворилася парафіяльна спільнота.

Не зважаючи на численні труднощі та перешкоди, Сестри різним способами шукали можливості, щоб запустити коріння на українській землі. І Боже Провидіння, Яке привело їх у це місто, не підвело.

Уже в квітні 1992 р. Державна Рада у справах релігій при Кабінеті Міністрів України вперше офіційно зареєструвала Статут Чернечого Дому Ордену Сестер Кармеліток Босих Римсько-Католицької Церкви. Це насправді була велика історична подія.

Три роки тривали старання, щоб знайти територію під будівництво нового Монастиря. Коли здавалося що всяка надія гасне, у січні 1994 р. несподівано вдалося купити двоповерховий житловий будинок у селі Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського р-ну. Після невеликих ремонтів і пристосування будинку до вимог кармелітського способу життя, 19 березня 1994 р. у новому Монастирі відбулася перша Євхаристія. Протягом двох наступних років, завдяки Божому Милосердю, яке завжди у потрібний момент присилало відповідну допомогу, як людську, так і матеріальну, до придбаного будинку було добудовано ще два крила.

1 травня 1996 року Єпископ Помічник Київсько-Житомирської Дієцезії Станіслав Широкорадюк разом з Апостольським Нунцієм в Україні Архієпископа Антоніо Франко здійснили Консекрацію новозбудованого Монастиря.

16 березня 2000 року Єпископ Ординарій Київсько-Житомирської Дієцезії Ян Пурвінський звершив акт канонічного замкнення папської кляузури.

Покликання Кармелітки Босої у Церкві

Покликання Кармеліток Босих – це дар Святого Духа, завдяки якому вони запрошені до “таємничої єдності з Богом” у приязні з Христом та у близьких стосунках з Дівою Марією у щоденному житті, у якому молитва і жертва з себе переплітаються в одне з великою любов’ю до Церкви.

Покликані до життя “у відданості Христу” та до “служіння Йому з чистим серцем і правим сумлінням” Кармелітки Босі намагаються дотримуватись у своєму житті євангельських рад з як найбільшою досконалістю. Для того щоб осягнути цю мету, їх головним обов’язком буде “повне, без застережень віддання себе Тому, Хто є усім”, “наслідування у всьому Христа, уподібнюючи своє життя до Його життя, над яким потрібно часто роздумувати, щоб вміти його наслідувати, а також “прийняти мужню постанову – ходити дорогою хреста, тому що це дорога досконалості визначена Господом.

/З Конституцій Кармеліток Босих/

Праця та відпочинок

Поза часом призначеним на молитву, щоденно біля чотирьох годин, а у випадках необхідності і більше, Сестри займаються виконанням різноманітних праць, стосовно до визначених кожній обов’язків. Наша праця дуже проста і звичайна. Це перед усім господарча праця, така як: прибирання, прання, прасування, шиття та направа нашої одежі, приготування їжі. Маємо також город, садок і парк. Отож і ці ділянки нашого домашнього господарства вимагають догляду та працьовитих рук. Окрім того, займаємося виготовленням різних літургічних параментів на замовлення. Шиємо орнати, стули, альби, вівтарну білизну, виготовляємо пали та розарії з мотузки, випікаємо хостії, комуніканти та різдвяні облатки.

Дуже важливим елементом монашого життя є відпочинок, так спільнотовий, як і індивідуальний. Протягом дня нас зобов’язує мовчання (можливе лише порозуміння у разі потреби при виконанні обов’язків). Отож кожного дня після обіду та вечері маємо визначений час на “рекреації”, коли зустрічаємось разом, щоб поспілкуватись між собою. Під час рекреацій працюємо, кожна приносить для себе якусь працю. У неділю та свята часто час рекреацій проводимо на вулиці.

При особливих нагодах маємо так звані великі рекреації, коли можемо cпілкуватися між собою протягом цілого дня.

Інколи у такі дні, або з нагоди іменин чи дня народження, організуємо наш домашній театр. Тоді частина Сестер перетворюється на акторів, а інші залишаються глядачами. Дійсно, потрібно великого таланту і вміння, щоб обдаровувати радістю своїх ближніх, та приймати її від них.

Також дуже цінним для кожної з нас є час індивідуальних реколекцій. Один раз на рік, кожна Сестра має можливість відправити десятиденні реколекції. В цьому часі вона перебуває у повній самотності поза Спільнотою, беручи участь лише у спільнотовій щоденній Євхаристії.

У нашому домі маємо чудову пустелю з капличкою, де постійно перебувають Пресвяті Дари.

Там власне реколектантка триває на молитві перед Господом. Уся Спільнота в особливий спосіб оточує пустельника молитвою.

Наша адреса:

с. Софіївська Борщагівка

Києво-Святошинського р-ну

вул. Микольсько-Борщагівська, 31

Тел.+38067-725-35-69

еmail: karmelkw@i.com.ua

Адреса для кореспонденції:

Сестри Кармелітки Босі

А/С 20 Київ – 194

03194