Сестри Паллотинки

Заснування

Згромадження Сестер Місіонерок Католицького Апостольства (Сестри Паллотинки) заснував св. Вінцентій Паллотті (1795-1850 рр.) у Римі в 1838 році. Святий зібрав жінок, зацікавлених ідеєю апостольства, яку Він пропонував. Ці жінки стали першими паллотинками.

Після заснування згромадження почало зміцнюватися і розвиватися не лише в Італії, а й за її межами. Таким чином, у Польщу перші паллотинки прибули в 1934 році. Саме паллотинки з Польської Провінції в 1989 році приїхали в Житомир.

Харизма

Завданням Сестер Паллотинок є сприяння зросту віри і любові у мирян, пробудження їхньої свідомості щодо апостольського покликання.

Невід'ємною частиною харизми згромадження є уміння враховувати особливості часу, бути відкритим на все, що стосується сучасної людини.

Гасло

«Для нескінченної Божої Слави, знищення гріха і спасіння душ»

Формація

У згромадження приймаються дівчата віком від 18 до 30 років. Для вступу кандидаткам, старшим 30 років потрібно отримати спеціальний дозвіл від Провінційної Настоятельки.

Першим етапом навчання є кандидатура, під час якої кандидатка поглиблює свої релігійні знання та ближче знайомиться із щоденним життям сестер.

Постулат – другий етап навчання, який триває рік. На цьому етапі постулантки розпізнають своє покликання, більше часу приділяють молитві, духовній праці над собою, пізнають сутність апостольського завдання сестер.

Наступним кроком є новіціат. Протягом двох років новіціатки продовжують поглиблювати свої релігійні знання, працювати над собою та пізнавати місію паллотинського згромадження. Але найважливішим завданням новіціату є приготування новіціаток до складання Перших Обітів.

Перші Обіти – чистоти, вбогості та послуху – завершують початковий етап формації, цим самим розпочинають наступний крок, який називається юньорат. В урочистість Перших Обітів сестра отримує монаший одяг – хабіт та вельон, що свідчить про особливу приналежність до Ісуса Христа.

Юньорат триває шість років. Протягом всього часу сестри займаються апостольським служінням в різних, довірених їм провінційним урядом, сферах нашої діяльності.

Після юньорату сестри складають Вічні Обіти, цим висловлюючи свою згоду протягом всього свого життя служити Богу та людям в Згромадженні Сестер Паллотинок Католицького Апостольства.

Сьогодення

Сестри, які служать в Україні, належать до Польської Провінції з резиденцією у Варшаві, генеральний же дім знаходиться в Римі

Головним осередком паллотинок в Україні є дім у Житомирі, який був заснований у 1991 році.

Також з 1995 року, духовні дочки святого Вінцентія працюють у Кам'яному Броді (Баранівський р-н.), з 2003 року – в Коростишеві та з 2004 року – в Городку на Львівщині.

Діяльність

Сестри ведуть катехетичні заняття для дітей, молоді та дорослих, готують їх до прийняття Святих Таїнств, проводять заняття у спільнотах Малий та Молодий Апостол, біблійних та розарійних колах, театральних групах. Щотижня організовують формаційні зустрічі для мирян з Об'єднання Католицького Апостольства. Служать в захристіях, допомагають бідним, хворим, самотнім людям та багатодітним родинам.

Своєю працею паллотинки впливають на оживлення релігійного життя мирян та зросту їхньої віри, цим сестри втілюють в життя своє покликання.

Бути Паллотинкою... Що це означає?

Бути паллотинкою... Як це? Що це означає?

Насамперед, це великий привілей належати до паллотинської родини, це велика честь втілювати в своє життя євангельські ради чистоти, вбогості та послуху. Хочемо наслідувати Ісуса Христа, як Його учні, як робив це святий Засновник.

Бути паллотинкою – це означає плекати в своєму серці ті ж ідеали, прагнення та мрії, які носив в своєму серці  отець Паллотті.

Бути паллотинкою – це, не зважаючи на різні труднощі життя, на зовнішні та внутрішні спокуси, кожного ранку, черпаючи силу з Євхаристії та адорації Пресвятих Дарів, враховувати особливості часу, іти туди, де люди потребують духовної та матеріальної допомоги, підтримки, спільної молитви тощо.

Якщо Тебе цікавить стиль нашого життя, служіння Богу та харизмат святого Вінцентія Паллотті звертайся за адресою:

 

Адреса сестер паллотинок:

II провулок Каховського, 11

10006 м. Житомир (район Мальованка)

тел.- факс: (0412) 24-07-29

e-mail: pallotynki@mail.ru