Давніші римо-католицькі храми у Звягелі, один з яких датується першою третиною XVII століття, а другий — 1726 роком, були знищені. Мурований храм Воздвиження Хреста Господнього, збудований у 1753-1766 роках, радянська влада закрила, а 1935 знищила вибухівкою.
1989 року у тодішньому Новограді-Волинському відновилося релігійне життя. Завдяки зусиллям місцевих вірян — зокрема, пані Ядвіги Якубовської, — католики отримали дозвіл на будівництво нового мурованого храму Воздвиження Хреста Господнього, яке того ж року розпочав призначений ще 1983 року настоятель парафії, отець Вікентій Вітко. За допомогою місцевих мешканців, що збирали кошти і брали особисту участь у будівництві, храм постав восени 1992 року. Повністю будівництво було завершене восени 1992 року, а 17 жовтня храм був консекрований єпископом Яном Пурвінським.
14.09.2018 року о 11 годині в парафії Воздвиження Всечесного Хреста у м. Новоград-Волинському відбулася урочиста відпустова Меса поєднана з ювілеєм 50-річчя священства отця Вінцентія Вітко.