Історія Ордену Менших Братів у Житомирі розпочинається в 1761 році. 4 квітня цього ж року король Польщі Зигмунт Август ІІІ надав братам францисканцям землю в околицях Житомира під храм та монастир. Офіційною датою зведення францисканського чернечого дому є 26 вересня 1763 року. На той час в місті знаходився центр повіту та столиця київської дієцезії. Спочатку був побудований мурований монастир та дерев'яний храм, названий на честь бл. Йоана з Дуклі. В ньому працювали двоє священиків та двоє братів. В 1820 році храм згорів. Новий, мурований храм повстав у 1842 році. В 1842 році для того щоб урятувати монастир, за наказом Петербурзького Духовного Колегіуму його було передано Луцько-Житомирській диєцезії під духовну семінарію. До 1917 року в Чернечому домі Менших Братів містилася духовна семінарія. Таким чином храм та монастир не були знищені царем ані передані на інші цілі. З того часу францисканську святиню почали називати "семінарійський костел".
Розпочався комуністичний геноцид віруючих і всього українського населення, жертвами котрого стали майже 20 мільйонів невинних осіб. Брати францисканці повернулись до свого дому в Житомирі 17 травня 1992 року. Житомирський Єпископ Ян Пурвінський передав їм храм після нетривалого перебування в ньому отців Палотинів. Відбудова пошкодженого храму забрала немало часу та праці. Необхідно було змінити напрямок храму, адже перед центральним входом зі сторони Соборної площі було побудовано багатоповерховий будинок. Згодом було повернуто та відновлено частину монастиря. Освячення святині відбулося 25 жовтня 1997 року Його Екселенцією Яном Пурвінським. 1 березня 2006 року після 15 річних змагань про повернення монастирських приміщень, дякуючи великим зусиллям священиків, вірних та тогочасній владі, Житомирська обласна держадміністрація своїм актом урочисто передала колишні приміщення монастиря, які були зайняті з радянський часів обласним військоматом у власність отцям францисканцям. При парафії Св. Йоана з Дуклі розгорнуто активну діяльність. Зокрема створено спільноту міністрантів, спільноту Францисканської молоді, Францисканський орден світських, спільноту "Живий розарій", біблійне коло. Своєю душпастирською опікою брати оточують дім старців, дитячі будинки та дітей із малозабезпечених сімей.
Подвійна благодать – це завжди подвійна відповідальність. Цього року вперше в історії нашої парафії білий тиждень для дітей які цього річ вперше приступили до Першого святого Причастя припав на парафіяльний відпуст. Відпустовий проповідник, - о.
Сьогодні в Житомирі, вже в шостий раз, ми стали свідками, як три царі йшли поклонитися Царю Всесвіту! Все дійство розпочалось Святою Месою у храмі в парафії Божого Милосердя. А о 13.00 – біля храму збираються люди.
Парафіяни з шести житомирських парафій, як одна велика спільнота, зібрались біля храму св. Софії, щоб разом зі своїми священиками та Його Преосвященством архієпископом Клаудіо Ґуджеротті, Апостольським Нунцієм в Україні свідчити про свою віру в Живого Бога і відповісти на Його любов.
Парафія св. Йоана з Дуклі щедро обдарована музичними талантами, які рік за роком з глибокою вірою та вдячністю співом прославляють Бога, та Різдво - це особливий тендітний подих див і надії. Час, коли "дарувати радість" стає глибинним прагненням кожного.
Парафія святого Йоана з Дуклі в м. Житомирі має цікаву традицію. Цій традиції вже 17 років! Щороку влітку 5 поколінь маленьких парафіян відпочивають на базі «Мелодія», в Зарічанах Житомирської області.
3.06.2018 року в Урочистість Пресвятого Тіла і Крові Ісуса Христа католики міста Житомира зібралися на спільну Святу Месу, яка була звершена на площі перед Кафедральним Собором.
Очолив Богослужіння єпископ-емерит Харківсько-Запоріжськоі Дієцезїі Мар’ян Бучек.
Що ми, віруючі люди, католики, можемо зробити задля миру в Україні? Таке питання задає собі не один з нас. Вся Україна сьогодні простує своєю Хресною Дорогою, приймаючи важкий хрест війни, лихоліть і випробувань, благаючи про мир.
Відповідаючи на ініціативу Святішого Отця Франциска, з якою звернувся до нас у своєму посланні на Великій Піст 2018 року, в дієцезії відбудуться “24 години для Господа”, що запрошують звершувати Святу Тайну Покаяння в контексті Євхаристійної адорації.