Парафія Всіх Святих (Тетіїв)

Римсько – католицька   парафія Всіх Святих у Тетієві заснована була під назвою Внебовзяття (Успіння) Пресвятої Діви Марії. Перша згадка про парафію датується 1773 роком. Перший дерев’яний костел був збудований в 1775 році Людвікою Ледуховською з родини Денгофф – дружиною воєводи чернігівського Франчішка Ледуховського.

Мурований костел Успіння Пресвятої Діви Марії, побудував в 1804 році  Томаш Адам Островський, на місці давнього дерев’яного костелу. Будучи власником Тетіївського маєтку, опікувався населенням Тетієва. Під час його господарювання місто і його жителі процвітали. Томаш Адам Островський заохотив меценатів (Домбровський, Куніцький), оздобити костел. В середині костелу, біля вівтаря, знаходилася скульптура Пресвятої Діви Марії, автором якої був скульптор Риґєр .  

     Перед головним входом була розташована скульптура святого Яна Непомуцького. В 1821 році біля костела діяла парафіяльна школа та лікарня, яка налічувала 10 місць, для убогих пацієнтів, які могли безкоштовно лікуватися в ній.

Костел був освячений в 1888 році отцем єпископом Любовіцьким.

Період процвітання парафії  перервала жовтнева революція 1917 року.

На цей час настоятелем парафії був францисканець-бернардин о. Леон Метельський,  а чисельність парафіян перевищувала 2300 осіб. До парафії належала мурована каплиця в с. Високе, побудована в 1839 році, а також мурована каплиця на Тетіївському кладовищі, збудована в 1805 році.

     Разом з жовтневою революцією розпочалася боротьба з релігією і знищення сакральних об’єктів. В цей час костел був конфіскований більшовиками, а настоятель вигнаний зі свого житла. В 1921 році Тетіїв підпав під гніт Радянського Союзу. Настоятелю о. Леонові Метельському було тоді 80 років, але він відважно витримував переслідування разом з парафіянами. Настоятель, виснажений і морально зруйнований, помер в 1826 році, маючи 85 років.

    В радянські часи в приміщеннях костелу діяло виробниче об’єднання «Електронмаш».

    В часи незалежності України, настав період відновлення життя Римсько-Католицької парафії. 19 жовтня 2005 року парафію було зареєстровано в Київській обласній державній адміністрації. Першим настоятелем ново відродженої парафії став о. Ярослав Палка. В 2011 році єпископ Київсько-Житомирської дієцезії, Петро Мальчук намагався повернути костел Успіння Пресвятої Діви Марії, але отримав відмову, натомість у власність релігійної громади Римсько-Католицької Церкви перейшла похоронна каплиця роду Свєковських, побудована на початку ХХ ст. поряд з костелом де на даний час відбувається Свята Меса.

 На даний момент настоятелем парафії є о. Марек Рудзь. З періоду його керування число парафіян зросло. Розвиток парафії призвів до того що каплиця не в змозі вмістити в собі кількість парафіян. Каплиця є непридатною для навчання дітей, та урочистих заходів, тому парафіяни моляться про повернення костелу Успіння Пресвятої Діви Марії.

Священики

Розклад Богослужінь

  • Неділя: 17:00

  •  
    вул. Януша Острозького 18-а .
    • Київська область
    • Тетіївський район
    • Тетіїв