Бердичів зустрів паломників

Два роки ми чекали цього дня. І цей день настав, сьогодні Бердичів зустрів паломників. Більше тисячі паломників пішки та на велосипедах з різник куточків прибули до Всеукраїнського санктуарію Божої Матері Святого Скапуляірю.
Від 16 години паломників зустрічав ординарій Київсько-Житомирської дієцезії владика Віталій Кривицький та хранитель Санктуарію о. Віталій Козак.
Прибули паломництва які йшли найдовше – паломництво Київ - Фастів – Бердичів,  були дводенні паломництва, було найбільше Францисканське паломництво, в якому прийшло понад 300 осіб, було найстарше паломництво, яке вирушило з храму св. Софії з Житомир, і найекстремальніше паломництво, яке за один день пройшло 47 км, з храму св. Йоана Дуклі в Житомирі.Традиційно до Бердичівської Богородиці прибуло велопаломництво з Харкова, і велопаломники з Хмільника та Коростишева. 
На початку Меси отець Віталій Козак, хранитель Санктуарію, висловив подяку за 30 років незалежності України, заохотив до молитви за 30-ту річницю відновлення церковних структур у нашій країні та представив присутніх єпископів. Серед них постійний паломник єпископ Станіслав Широкорадюк, єпископ-ординарій Віталій Кривицький, який очолив цю Службу Божу. Єпископ Павло Гончарук, Єпископ Микола Лучок, котрий сьогодні промовить Слово Боже, єпископ Радослав Змітрович, а також єпископ Олександр Язловецький.


Починаючи проповідь єпископ Микола сказав: «Про що ви подумали, коли побачили це, тобто дощ? Знаєте цю історію про бурю на морі?
Що сказав Ісус: «ущухни» і я сказав ці слова: "просимо Тебе Господи, що б не було бурі та граду, але щоб було так приємно. Хай буде воля Божа.» 
Єпископ поділився своїм досвідом слухання Бога: "Центральним пунктом є слухання слова Отця. Когось робота, когось Марія, когось покликання. Я тут, бо я почув голос Господній. Вийди з твоєї домівки. 
Пригода наша - бути в послусі Богові. Ми відважилися вийти з онлайн, що ми зібрались тут реально. Це великий дар, велика благодать. Ми є родиною, файтою (так називають родину на Закарпатті), яку єднає любов Отця Небесного. 
Наш фундамент, згідно з яким ми маємо жити. Слухання Ісуса Христа - через церкву, через тих, яким Ісус передав своє навчання. Важливо, щоб ми читали Новий Завіт.
Ми можемо заблукати, і Господь дав нам пастирів, щоб ми не заблукали. Бог є досконалий, а ми є недосконалі…
Через Церкву Бог нас кличе. 

Найфантастичніші речі відбуваються тоді, коли ми не бачимо. Ми не уявляємо, скільки Бог виливає любові і благодаті.  Без нашого дозволу, без наших відкритих сердець - Бог благословляє нашу країну. 
Чому відбувається зло ? Через закриті серця на Бога. 
Чим більше відкритих сердець - ти більше добра у світі. Не буде добре, якщо серце не буде відкрите. Бог хоче б довго ловлячи нашу країну, але для цього йому потрібен кожен. 
Перестати планувати своє життя і впихати Бога в свої плани. 
Питати - який Твій план на моє життя? Паломництво - це довіра божій турботі і божому провидінню. 
Життя просте, це ми його ускладнюємо, бо укладали його по своїх планах. 
До нас Бог говорить - я тебе люблю. Це слова, якій Бог до нас говорить. 
Християнство, це просто - я тебе люблю.
Від імені всіх єпископів, я дякую вам за відвагу та молитву, в 30-річницю незалежності нашої Батьківщини".


На завершення були слова від о. Блажея Суски та заступника Провінціала Краківської провінції босих кармелітів о. Гжегож Тима, який висловив подяку всім – як духовенству, так, в особливий спосіб, паломникам, молитвам яких ввірив отців-кармелітів, що опікуються санктуарієм.
«Нехай це місце буде наповнене Богом, нехай Бога стане більше у кожному серці і коли ви прийдете додому, то як ви отримали дарма, так ви давайте. На це вас благословляю», - побажав всім єпископ Віталій Кривицький та благословив всіх присутніх.
Традиційно вже багато років поспіль паломники прибувають у суботу та беруть участь у вігілійній відпустовій Месі, потім — у нічному чуванні.