Богородице, українську сім’ю під Твій захист прийми!

Сьогодні всі дороги вели до серця нашої дієцезії – до Бердичева, української Кани Галілейської. Сьогодні всі зібрані, з різних куточків світу, як одне ціле, в унісон заносили свої прохання до Найкращої Учениці Господньої. Ще задовго до початку Святої Меси люди збирались на площі Йоана Павла ІІ. Лунали молитви, черги до сповіді. Все це, щоб як найкраще приготуватись до Святої Меси.
Достойним Гостем на святі був архієпископ Томмазо Капуто з італійської Помпеї. 8 єпископів України, десятки священиків та сестер – монахинь, представники влади різних рівней, чотири іноземні посли: Іспанії, Польщі, Хорватії та Словаччини,  незліченна кількість люду Божого.


 Під час проповіді владика Томмазо пригадав початки монастиря та санктуарію у Бердичеві: «Любов і пошана до Богородиці на цьому місті підтримували віру українців численними чудесами за Її заступництвом під час будь-яких подій. Марія — перша і найдосконаліша учениця Господа. Св. Августин говорив – «Марія виконала волю Отця. Для неї було більшою радістю бути ученицею аніж матір'ю».  А ми? Чи ми не покликані вчинити так само? Відповісти Богові "так". Виконувати волю Отця. Чинити те, що Він хоче. Як каже Папа Франциск - через різноманітну Марійну побожність можна побачити, як Марія збирає навколо себе своїх дітей. Мати Божа сьогодні  радіє з вашої присутності тут, в той час, коли Її серце огортає всі наші наміри. Нехай Пані Бердичівська благає за нас перед Небесним Отцем, нехай чинитись нас щораз більшими учнями Господа за її яскравим прикладом».
На завершення Святої Меси Голова Конференції Єпископів єпископ Броніслав Бернацький відновив Акт присвячення України Непорочному Серцю Марії пастирями Римсько-Католицької Церкви в Україні. І всі присутні разом виспівали величальний гімн «Боже великий, єдиний», благаючи, щоб Марія сама з нашою молитвою стояла перед Божим Ликом і випрошувала потрібні благодаті українським родинам.
Свято добігло до кінця. Свято, яке ще довго буде згадуватись всіма тими, хто був присутній або єднався за допомогою телебачення EWTN  чи Радіо Марія. Повертаючись до своїх домівок, кожен залишив у стіп Марії проблеми, радості та прохання, а з собою забрав у серці «частинку Бердичева», частинку відчуття, що є місце на землі, де  тебе чекають, де завжди затишно і добре, як у Мами.

Матір Божа Бердичівська, молись за мир в Україні і в кожній людській душі!