Царице України, випроси нам мир

Цьогорічні святкування у Бердичеві, відбувалися під гаслом «Царице України, випроси нам мир». Свято було позначене для сотень паломників тугою, через неможливість прибуття до Бердичева. Прагнення миру та перемоги товаришувало всім тим, хто йшов, хто міг приїхати, а також тим, хто єднався до урочистостей за допомогою мас-медіа.
Щойно на подвір'я храму зайшло 30 Францисканське паломництво, залунала повітряна тривога. Паломники зійшли до нижнього храму. Розпочався Розарій за Україну та в усіх намірах паломників. 

Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький SDB зазначив, що сьогодні ми своєю молитвою огортаємо цілу Україну та привітав усіх паломників, які дісталися до санктуарію. «Розуміємо, що самі ми є слабкими, але Господь є сильний, нехай цей час наповниться також Божою силою. Наша молитва - це так само молитва єднання з усіма, хто перебуває у бомбосховищах, хто звик там жити. Це молитва солідарності. Нехай цей знак буде в нашому серці», - підсумував єпископ Кривицький. 

О 18:00 розпочалася Свята Меса, яку очолив митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький, який цього дня відзначає 15 років з моменту призначення на архієпископа-коад'ютора Львівської архідієцезії. На вечірніх святкуваннях також був присутній архієпископ Вільнюса Ґінтарас Ґрушас, який очолює Раду Єпископських Конференцій Європи та очолив святкову Євхаристію у неділю. 


Архієпископ Мокшицький наголосив, що під час цієї Євхаристії на вівтар будуть складені всі паломницькі наміри та молитви, а також жертва військових, які поклали своє життя на вівтар Батьківщини
«Ми стаємо перед Марією як народ, який як Єрусалим, плаче над злочином Каїна, що приносить горе і плач, який тепер чути в кожному куточку нашої країни. У цьому тяжкому часі приходимо до Матері, бо віримо, що Марія вислуховує нас. Прибігаємо під Її захист у молитві за нас самих і за інших, шукаючи в Неї потіхи», - зазначив проповідник. Архієпископ підкреслив, що в такий складний час потрібна молитва та піст всього народу. «Це з такої постави може прийти потіха Бога, що принесе мир. Той, хто вірує і розуміє, йде за голосом Матері Божого Сина, яка закликає як зброю взяти до рук молитву і піст». 
На завершення Літургії до зібраних, від імені всіх єпископатів Європи та всіх вірних, звернувся архієпископ Ґінтарас Ґрушас. Він висловив радість з перебування разом із паломниками на урочистості та подякував виконувачу обов'язків Голови Конференції єпископату України архієпископу Мокшицькому за запрошення. Архієпископ Ґрушас запевнив у подальшій молитві та солідарності, підтримці українського народу. «Ми просимо, щоб Господь дав свій мир у кожне серце, кожну родину, аби сім'ї розділені війною знову поєдналися. Нехай Божа Матір заступається за нас та випрошує мир», - підкреслив гість.    
Після завершення Святої Меси, паломники вийшли на подвір'я санктуарію, аби перед іконою Матері Божої Бердичівської молитися за мир та Україну.   

Продовжилось святкування вже в неділю. На подвір'ї санктуарію розпочався Розарій. Роздуми та молитви переплітались співом. Вели молитву цього року ті, чиї рідні зараз на фронті.
Об 11:00 розпочалася Свята Меса за участі єпископату України, яку очолив Голова Ради Єпископських Конференцій Європи архієпископ Ґінтарас Ґрушас.    
Єпископ Кривицький підкреслив, що за короткий час після присвячення Росії та України Непорочному Серцю Марії відбулась деокупація Київщини. Сьогоднішня урочистість та ревна молитва дають надію на подальшу опіку Діви Марії та можливість зміни ходу історії у будь-який момент. 

У проповіді архієпископ Ґінтарас розповів про свій досвід трагедії розділення сім'ї протягом 17 років під час та після Другої світової війни. «Але Господь був вірний своїм заповідям щодо нас «Бо я свідомий моїх щодо вас задумів, — слово Господнє, — задумів щастя, а не лиха, щоб забезпечити вам надійне майбутнє» (Єр 29, 11), і Він не тільки зробив так, що мої батьки і моя сестра возз’єдналися, але і благословив їх сином після довгих років розлуки і продовжив щедро благословляти нас ще на багато-багато років», - розповів гість з Литви.
Проповідник заохотив пам'ятати, що ми ніколи не стоїмо під хрестом самі, тут зустрічаємо нашу Матір. «Марія продовжує свою материнську місію сьогодні. Як і у Фатімі, так і в різних інших приватних об'явленнях Марія закликає молитися за мир. Про мир у світі і мир Божий у кожному серці. Молитвою і постом можемо перемогти підступи лукавого, що блукає по світу, шукаючи загибелі душ», - наголосив архієпископ Ґрушас. На завершення проповідник ще раз підкреслив, що сьогодні особливо ревно, ще раз, довіряємо наше життя та Україну Бердичівській Богородиці.
На завершення Святої Меси архієпископ Ґінтарас Ґрушас подякував за запрошення на урочистість до Бердичева та передав вирази солідарності та молитви цілої Європи за Україну та мир. «Випрошуймо у Бога чудо миру з палкою вірою, нехай Марія нас оберігає і нас любить. Молімося за військових ... Захист нашої Батьківщини та захист наших сімей - це вираз їхньої великої любові. Молімося про мир, спокій в Україні, аби всі хто через війну покинув Україну повернулися до своєї Батьківщини. Усім вам дуже дякую», - підсумував архієпископ. Архієпископ Мокшицький подякував за спільну молитву архієпископу Вільнюса, за вираз солідарності усіх костелів Європи, за всіляку допомогу для українського народу. Звертаючись до Апостольського нунція митрополит Львівський попросив переказати Папі вдячність за його підтримку та підтвердив, що ми чекаємо якнайшвидшого прибуття понтифіка до України.
На свято до Бердичева прибула Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан, яка подякувала католикам за служіння на користь відновлення з руїни цивілізації любові та солідарності, за безперервну присутність Апостольського нунція у Києві та співпрацю у питаннях гуманітарної допомоги.
Вінцем урочистості стала молитва на подвір'ї санктуарію перед іконою Матері Божої Бердичівської. Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький прочитав Акт присвячення України Непорочному Серцю Марії.

Хоча цьогорічні святкування були не такими, як ми звикли, вони мали в собі присмак суму та туги, однак у серці живе надія, що через рік ми знову прийдемо до Бердичівської Богородиці і будемо дякувати за дар перемоги.