День Молоді Бердичівського Деканату

Неділя Христа Царя, згідно рішення папи Франциска вже другий рік була також Всесвітнім днем молоді.
Папа звернувся з цієї нагоди до молоді у посланні «Марія встала та пішла швидко». На передодні, в суботу 19 листопада, в Санктуарії Матері Божої Бердичівської зібралася молодь з бердичівського деканату. Прибули представники парафії св. Варвари з Бердичева, св. Агнеси з Грішковець, Матері Божої Остробрамської з Осикова, св. Власія з Андрушівки, Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії з Гвіздави, Божого Милосердя з Хажина, святих Петра і Павла з Іванополя.
Молодь парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, яка приймала гостей була задіяна у всіх сферах пов’язаних з організацією заходу: в реєстрацію, інформацію, почастунки, літургію, спів, а також хореографічний майстер-клас. Справились дуже добре. Досвід самостійності послужить в майбутніх заходах. Після знайомства, яке у вигляді гри і танцю провела сестра Зита Врона – гоноратка, молодь слухала конференції отця Олега Сартакова. До слів послання Папи Франциска конференціоніст запропонував молоді декілька «швидкостей», з якими можна переживати на щодень любов до Бога і ближнього. «Швидкість» втечі від гріха, «швидкість» пробачення, «швидкість каяття», «швидкість» в реалізації добра – це деякі з них.

Про ефективність конференції я переконався майже відразу: коли попросив одну дівчину про допомогу, вона з початку хотіла відмовити, але подружки нагадали її про цю швидкість у відповіді на прохання про допомогу, а вона сама також згадавши слова про «швидкість» Марії негайно виконала моє прохання. Після конференції відбулося ділення в групах, а згодом прийшов час на коротенькі майстер-класи: лайв-хакі, настільний теніс і хореографічний.
Після обіду ми зробили спільне фото на снігу перед стінами кармелітського монастиря,  а потім перейшли в верхній храм де другу частину зустрічі присвятили молитві. В «Годину Милосердя» молилися за Україну. Потім перебували перед Ісусом в  Пресвятих Дарах. Молитовні роздуми для Адорації приготувала сестра Антоніна Пухальська – терезіанка.

Вершиною та останнім пунктом нашої зустрічі була Свята Меса, яку очолив отець Сергій Каганович, а проповідь виголосив декан, настоятель Санктуарію отець Віталій Козак. Богу подяка за нашу молодь, за прекрасну зустріч.
Нехай Господь благословить молодь України!