День спільноти в семінарії

6 лютого до семінарії у Ворзелі вперше у цьому році завітав єпископ-помічник Олександр Язловецький. Уже традиційно перший четвер місяця є днем спільноти для семінаристів, які тут навчаються.
Однією з тем, які омовляв єпископ-помічник була тема екуменізму. Він в дуже цікавий і промовистий спосіб розповів про ВРЦіРО (Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій). Розуміючи важливість цієї теми для кожного віруючого, а особливо для майбутніх священників, він розповів про історію заснування, працю і завдання, які має рада.

Центральним пунктом нашого дня спільноти була Свята Меса. Сьогодні був спомин святого Павла Мікі і сподвижників, мучеників, тому єпископ Олександр виголосив проповідь на тему мучеництва. Ми навіть не уявляємо, скільки християн було вбито за віру в Христа. На проповіді можна було почути історію дівчинки, яка ціною життя захистила Святе Причастя, щоб Його не топтали. Або ж про дівчину, яка провадила Живий Розарій в часи комунізму і поплатилась за це життям, але не відреклась від своєї віри. Також була мова про «види» мучеництва: червоного, зеленого і білого, і що ми теж можемо бути учасниками цього шляхетного діяння, навіть не віддаючи життя.
А на закінчення відбувся спільний обід.

Кл. Ярослав Хмарський