Дієцезіальний день Богопосвяченого життя

Цей день планувався задовго до того, коли був оголошений карантин і неможливість збиратись в храмах. Але всі плани і приготування перекреслив один нюанс – коронавірус. В моменти таких зустрічей зазвичай буває багато фотографій, де можна побачити велич та багатство Церкви. Сьогодні це було зовсім не так. Але молитву не можуть обмежити відстані та заборони. Молитву не обмежує карантин та фізична неприсутність.
Цей день став днем молитви за богопосвячених осіб дієцезії та про нові покликання до життя, яке вповні присвячене Богові та людям.
Під час проповіді єпископ Віталій звернувся до малої кількості присутніх та всіх, хто єднайся на спільній молитві через трансляцію телебачення EWTN. Це була нагода роздумувати над своїм покликанням та говорити до тих, кого Господь кличе саме в цей складний час до особливого служіння. Він назвав богопосвячених осіб «елітою». Елітою, бо вибрані, мають спеціальне завдання та покликання. Але елітою, не для того, щоб їм служили, а для того, щоб наповнені смиренням допомагали іншими переживати складні часи. Святий - означає відділений від світу. Відділений, щоб самим йти до неба і за собою повести тих, кого Господь доручає. Єпископ наголосив, що в цьому році особливо молимось за тих, хто відповість на заклик Бога, бо від цього залежить майбутнє церкви. Чи будуть люди які будуть чути Бога і Його наслідувати?
Після Святого Причастя був зворушливий момент, в якому єпископ запросив всіх тих, хто прийняв Тіло Христа  (фізично чи духовно) – запросити Ісуса до своєї домівки, привітати Його в ній та просити залишитись.
На завершення Святої Меси кустош Санктуарію о. Рафал привітав представників Орденів та Згромаджень і передав палке вітання від Матері Божої в Бердичівській іконі всім тим, хто не зміг приїхати.
Після співу лоретанської літанії, перед іконою Матері Божої Бердичівської, від імені всіх зібраних фізично та онлайн, єпископ відновив посвячення себе Богові.
«Господи, ми підтверджуємо наше рішення йти за Тобою у складених обітах. В черговий раз довіряємо Тобі наше серце, наші руки, наш голос. Користайся нами як знаряддям, щоб через нас Ти міг прийти до тих до кого посилаєш. Прийми кожного з нас і укріпи наші рішення».