Дієцезіальний День Дитини в Київсько-Житомирській дієцезії

Перший в історії Київсько-Житомирської дієцезії День Дитини або ДДД! Захід, що відбувся для «наймолодшої» Церкви 6 травня в м. Житомирі зібрав майже 500 учасників та подарував неймовірні враження кожному, хто його пережив – від найменших до найстарших!
Ця подія є насправді вагомою і новою для нашої дієцезії. Оскільки діти, як найбільш вразлива категорія, потребують особливої уваги, захисту, відповідальності та звичайного радісного дитинства, особливо в час війни. Нова ідея належить Комісії у справах душпастирства молоді Київсько-Житомирської дієцезії (голова о. Міхал Воцял SDB), яка народилась під час зустрічей. Серцем всіх заходів для молоді дієцезії завжди був День Молоді. В основному це учасники віком 14+. А як же бути з підлітками 11-13 років? Адже їм потрібна відповідна програма. А можливо варто і наймолодших залучати до великих заходів Церкви? Адже саме на таких заходах дитина, підліток, молода людина може яскраво пережити особисту зустріч з Богом, відчути радість спілкування один з одним як великої спільноти, побачити Красу Церкви у її повноті - священиках, Євхаристії, Слові, служінні та радості. Так народились ідеї створення Дієцезіального Дня Дитини та Дієцезіальних Днів Підлітка, які стануть обов’язковими заходами в дієцезії.
Відповідальність за підготовку і проведення Дня Дитини довірили с. Анні Заінчковській FMA, члену молодіжної Комісії, яка разом з оргкомітетом розробила справжнє дійство за темою «На зв'язку з Богом». Ісус завжди звертався до людей зрозумілою їм мовою, тому тема зв’язку, як засобу спілкування, в час Інтернету в 21 ст. є дуже близькою і звичною дітям. Але… чи можливо нам встановити зв'язок з Богом? Що для цього потрібно? Чи Бог є постійно «в мережі», щоб почути нас? Ці питання і окреслили цілу програму Дня Дитини.

Відбувся дієцезіальний захід на території парафії Божого Милосердя. І вже з самого початку відчулася гостинність господарів парафії, які прийняли діток як у себе вдома. Святкові декорації, фотозони, аніматори в костюмах, «смачні» локації, музика та спів парафіяльного дитячого хору – все це створило атмосферу дитячого свята та сімейного затишку з перших хвилин. Діти, які разом з керівниками приїхали з усієї дієцезії, а саме з парафій Житомира, Києва, Бердичева, Коростишева, Любара, Пулин, Ворзеля, Борисполя, Звягеля, Гвіздави, Черняхова, Першотравенська та ін.. заповнили подвір`я храму в радісних очікуваннях.
Розпочався захід привітанням учасників, яких об`єднали у 13 команд. с. Анна, з притаманною їй салезіянською радістю і абсолютною відкритістю до дітей в тандемі з семінаристом Миколою Терентьєвим вітали учасників та налаштовували до події. Діти також почули важливі слова ординарія Київсько-Житомирської дієцезії єпископа Віталія Кривицького SDB, який перебував з учасниками заходу від самого початку до кінця. Дуже сподобався гімн ДДД, який заспівали всі учасники свята. Прекрасна музика і прекрасний текст припав багатьом до серця (автор с. Галина Шпилова SAC).
Як зв’язатися з Ісусом,
де вай-фай знайти?
Як відкрити Його профіль,
серце чистим зберегти?

На наступну частину програми діти перейшли до храму для слухання конференції, яку виголосили брати-францисканці з Вінниці на тему зв’язку як засобу спілкування між людьми. В інтерактивній та театралізованій формі бр. Олександр Могильний OFM CAP та бр. Ігор Мулярський OFM CAP захопливо донесли дітям важливість спілкування між людьми і показали різні форми зв’язку між ними, починаючи з вигуків первісних людей до сучасних мобільних телефонів і мереж, та які є перешкоди у цьому зв’язку. Емоційно, бурхливо, але змістовно і доступно священники розкрили важливість зв’язку людини і Бога. Центром дня стала Євхаристія, яку очолив єпископ Віталій Кривицький і окрасив дитячий спів. 6 травня є спомин св. Домініка Савіо – наймолодшого святого салезіянської родини, учня Дона Боско, який виховувався в ораторії. Саме на особистості цього юнака єпископ розкрив його особливий зв'язок з Богом. Водночас заохотив дітей, що святість є для кожного і кожен, навіть наймолодший може її осягти. Це можливо! Чотири радикальні правила Домініка Савіо: часто приступати до Сповіді та Причастя; моїми друзями будуть Ісус і Марія; якнайкраще святкувати неділю; краще померти, аніж згрішити – допомогли йому прожити щасливе і святе життя. Його закоханість в Ісуса, прагнення спілкуватися з Богом давали можливість бути постійно на зв’язку з Ним. В проповіді єпископа до дітей в котрий раз вразило його вміння спілкуватися з дітьми та молоддю – легко, цікаво, мудро і з гумором, а найбільше з любов`ю і прагненням достукатися до маленького серця.

Безперечно, класно і цікаво був організований обід зі смачною і улюбленою їжею дітлахів, які розсілися по різним локаціям і на вулиці і в приміщенні, і радо спілкувалися між собою.


Ну а майстер-класи викликали справжнє захоплення і в дітей і у дорослих, які спільно брали участь у спортивних, розважальних та творчих майстернях. Цікаво було, що дорослі, окрім допомоги дітям і самі були як діти, активно грали і майстрували.Особливим завданням для учасників стало написання смс-повідомлення Богу. Кожна група створила свій меседж і помістила його у інтерактивний чат з Ісусом, що чекав на ці повідомлення о 15.29 год в храмі. Своїми щирими і дуже осмисленими, серйозними проханнями діти розчулили всіх організаторів заходу.

А о 15.30 год храм наповнився 400-ми голосами дитячої молитви. Коронка до Божого Милосердя, яку провадили діти, створила атмосферу глибокої і ніжної, довірливої розмови з Богом. Видно було наскільки щиро діти довіряють свої прохання у цій молитві Божому Милосердю. Всіх захисників, страждаючих і полонених, Україну, батьків, самих себе.

На завершення Дня Дитини єпископ уділив благословення всім учасникам, і особливо тим, хто вже прийняв рішення бути святим. Спільне фото ледь вмістило всіх учасників ДДД, але і на фото видно радісні емоції, щасливі обличчя дітей, які пережили перший ДДД в Житомирі. Дякуємо понад усе Господу за можливість цієї події, за сонячну погоду і день без повітряних тривог, за цю прекрасну ідею та її втілення, за всіх організаторів, священиків та сестер, які прихали з дітьми і товаришували їм, батькам, які виховують справжніх християн, молоді та дорослим парафії Божого Милосердя, які служили дітям та всім, хто долучився до цієї події. Нехай добрий Бог поверне кожному сили і благодать, а цей перший День Дитини стане тільки початком формування і зрощення молодої Церкви.


Фото с. Анна Котвицька