Хай живе "Мелодія"

Парафія святого Йоана з Дуклі в м. Житомирі має цікаву традицію. Цій традиції вже 17 років! Щороку влітку 5 поколінь маленьких парафіян відпочивають на базі «Мелодія», в Зарічанах Житомирської області.

Всі ці 17 років оази провадять священики Ордену Братів Менших. Зазвичай одному священику випадає працювати з конкретною віковою групою: 2-3 класи, 4-5 класи, 6-7 класи, 8-9 класи, молодь

.

Цього літа в таборі відпочили понад 200 діток! Також на черзі відпочинок міністрантів нашої Провінції святого Архангела Михаїла, котрий щороку відбувається в кінці серпня.

Традиційно оази готуються завчасно. Молодь, котра прагне служити аніматорами, починає працювати зі священиками ще весною. Розробляються програма, розпорядок і т.д. Цього року настоятель о. Павло Шевчук OFM започаткував школу аніматорів. Школа запрацювала в лютому 2018-го року і триватиме впродовж цілого навчального року. З аніматорами вже встигли попрацювати психолог та досвідчений тренер. Спеціалісти вузьких галузей виховання продовжать підготовку аніматорів вже з жовтня цього року.

Кожен священик та команда його аніматорів організовували насичений відпочинок. Адже оаза – це вдала комбінація дозвілля, науки та духовного розвитку. Темою цьогорічних таборів були біблійні персонажі: Йоан Хреститель, Марта і Марія, Давид, Петро і Юда, Йосиф та його брати, розбійники, котрих розіп’яли з Ісусом, Йов, Авраам, Йона, Каїн та Авель, Ной, Мойсей.

Щодня на конференціях діти чули про життя цих людей. Катехити у свою чергу виокремлювали мораль з життя кожного персонажа для того, щоб показати чому Бог прагне навчити нас на прикладі цих біблійних осіб.

На початку червня перший заїзд 6-7 класи випав для настоятеля о. Павла. Далі естафету прийняли о. Граціан Дядюк OFM, брат Леонард та 4-5 класи. В липні найменшеньких, тобто 2-3 класи, розважали о. Милослав Горай OFM, брат Леонард і, звісно ж, аніматори. Наступний заїзд був для 8-9 класів. Оазу провадив о. Ян Гергуш OFM. Виключно для цієї вікової категорії було обрано тему «Ісус Христос».

Вперше, скільки я себе пам’ятаю, на оазі щоденна Меса була звершена по плану не за розпорядком. Отець Ян кинув виклик цілому заїзду, аніматорам та самому собі.

Він разом з аніматорами підняв табір о 4:00 ранку (!) та вже за годину, на світанку, звершив Месу на березі річки. Це було вперше, неймовірно, незабутньо! І не важливо чого нам це коштувало…

В традиції нашого відпочинку є унікальна родзинка: діти спочатку їдуть на 2-3 класи і за 10 років вже їдуть аніматорами! Це нереальне, неповторне відчуття коли ти фактично виріс на цій «Мелодії» і зараз разом зі священиками організовуєш відпочинок для нових дітей. А цих дітей, на секундочку, ще й в проекті не було, коти ти сам тут відпочивав.

Це величезне серце «Мелодії» вже 17 років б’ється завдяки численним добродіям, котрі мовчки матеріально підтримують запуск кожної оази. Дужезна подяка для вас, дорогі добродії! Ще більша подяка для отців-францисканців за організацію та сумлінне виконання своїх, часом і не своїх, обов’язків на кожному заїзді. Дорогі отці-францисканці, всі, котрі пережили оази в Зарічанах, – ВИ круті! Нехай вас завжди буде вистачати зокрема і для такого цікавого служіння в нашій парафії – парафії святого Йоана з Дуклі в м. Житомирі!

О. К.