Хода Трьох Царів у Житомирі

Сьогодні в Житомирі, вже в шостий раз, ми стали свідками, як три царі йшли поклонитися Царю Всесвіту! Все дійство розпочалось Святою Месою у храмі в парафії Божого Милосердя. А о 13.00 – біля храму збираються люди. Можна було побачити прихожан з цілого міста, котрі приїхали, щоб разом, у процесії з Трьома Царями, прийти до Святої Родини та поклонитись Новонародженому Господу.

Перед виходом кожен отримав пісенник з колядками, прапорець, а також корону, щоб відчувати себе справжньою царською свитою. На початку ходи всі присутні привітали Царів. Кожен з них мав своє військо, та входили з відповідними промовками. На поблизькому стадіоні молодь зробила інсценізоване впровадження у ходу. Там були і ангели, і цар Ірод, і Марія з Йосифом.
В супроводі зі священниками, зі співом колядок, цілий почет рушив до храму св. Йоана з Дуклі. Згідно з традицією всю процесію вела зірка, за якою йшли три царі зі своїми військами та справжнім духовим оркестром, далі слідувала свита вірних, які хотіли долучитись до почету і віддати шану новонародженому Ісусу.

Всю дорогу дорослі та діти співали колядки. Урочиста вулична хода завершилась в храмі св. Йоана з Дуклі, де Мудреці і всі присутні віддали поклін Дитятку Ісусу. Вже не потрібні були корони, адже всі знайшли правдивого і єдиного Царя Всесвіту та людських сердець.


На завершення о. Петро Новосельський OFM, уділив усім Божого благословення а о. Ярослав Ольшевський SAC (головний організатор) заохотив до такої ж самої зустрічі через рік. Повертаючись до своїх домівок всі мали тверде переконанням про приналежність до Царської Родини самого Господа Ісуса.