Храм Божий святий – цим храмом є ви

Піснею з такими словами розпочалася сьогодні урочиста Літургія з нагоди річниці посвячення монастиря і каплиці в Абатстві Бенедиктинок. Очолював літургію Ординарій Києво-Житомирський єпископ Віталій Кривицький. Як людина в таїнствах Хрещення і Миропомазання відкидає від себе стару людину, освячується, стає частинкою духовного тіла Церкви, тобто абсолютно новою людиною, християнином, так і будівля стає храмом, місцем особливої присутності Божої на землі тільки після його освячення.
Недарма цей чин називається ще "оновленням" храму: через стародавні молитви і обряди будівля стає святим, а тому зовсім іншим, новим. Людина, храм нерукотворний, і храм, створений людськими руками, присвячені Богу, стають Його житлом, тому багато при освяченні храму робиться подібно до того, що відбувається при освяченні людини. Це настільки важливо, що річниця освячення храму стає урочистістю.


Всі, хто вірує в Христа є "живим каменем", з якого і будується Церква. В своїй проповіді єпископ Віталій зазначив, що мало просто прийти на це місце молитви і попросити про молитву, треба самій людині намагатися освячуватися. Всі, хто готовий заносити до Бога молитви, прохання, жертви і створюють вівтар, з якого возноситься до Бога запах кадила. Власне, такі свята пригадують нам про це.

с. Ернеста OSB