Храмове свято св. Франциска в Києві

8 жовтня в парафії Святого Франциска, що в Києві на Оболоні, відбулася урочиста відпустова Свята Меса з нагоди свята покровителя парафії св. Франциска Ассизького. Службу Божу відправив Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький. Як зазначив на початку богослужіння настоятель парафії отець Августин Сіцінський, сьогодні католики на Оболоні подібні до християн первісної Церкви, бо вже кілька років змушені проводити Святі Літургії в дитячому розважальному клубі, а не в храмі чи хоча б у своїй каплиці, до якої людей не пускають підбурені "активістами" мешканці будинку.

Але ці перешкоди ще більше єднають католиків Оболоні навколо Ісуса в одну парафіяльну родину, що й продемонструвала сьогоднішня урочистість. З особливою радістю зустрічали прихожани нашого єпископа Віталія Кривицького, а також отця Матеуша Адамского та численних гостей з різних парафій Києва.

По-особливому звучало сьогодні Слово Боже для всіх присутніх, а проповідь отця єпископа проникала в глибину людських сердець, адже йшлося про Божий виноградник, яким є Церква Христова, тобто кожен з нас. Ісус дарував нам надію на спасіння, але хоче, щоб і ми були добрими працівниками в цьому чудовому винограднику, щоб приносили щедрі плоди своєї віри, глибокої молитви і свідоцтва у світі, в якому живемо. Сьогодні у парафії немає свого храму, але Ісус живе не в кам'яних мурах, а в людських серцях. Своєю вірністю Господу ми долучаємося до великої справи проголошування Доброї Новини за прикладом Святого Франциска – покровителя цієї католицької парафіяльної спільноти на Оболоні у Києві.

Людмила Федоренко