Інаугурація 25 навчального року в Вищій Духовній Семінарії у Ворзелі

Другий день святкування ювілею існування відновленої семінарії почався академічно - з доповідей та промов. В цей день були запрошені  достойні гості, викладачі та семінаристи з різних семінарій, а також представники чернечих згромаджень, члени яких навчаються в семінарії.

Першою темою доповіді був виступ о. Віталія Умінського (директор дієцезіального Карітас- Спес, випускник семінарії у Ворзелі), про історію Житомирської семінарії, яка своїм корінням сягає більше ніж 200 років.У другому виступі о. Василь Косик (віцеректор семінарії у Городку) говорив про учителя – учня у Святому Письмі.  

Свідчення о. Олега Сартакова був діленням досвідом, що означає бути священником в конкретному місці.


Самовиховання до святості - такою темою була промова о. Петра Балога ОР, директора інституту Релігійних наук у Києві.


Клерик Конрад Шиманськи розповів про життя семінарії сьогодні.

О. Ректор Роман Грек розповів про місійність церкви на підставі слів Папи Франциска. Отець ділився власним досвідом переживанням місійності, і свого бачення священника, який має стати найменшим.

О. Роман Лаба свою промову присвятив викликам Церкви в сучасному світі.

На завершення доповідей о. Віталій Безшкурий зачитав лист від єпископа Яна, якому семінарія була зажди була  близька серцю. Єпископ подякував всім тим, хто допомагав відновлювати та відбудовувати семінарію, і заохотив ревно з міністрантами та присвятитись душпастирству родин.
Зі словами подяки та вітання звернулись до присутніх представники отців місіонерів св. Вікентія де Поль та місіонерів облатів.  Члени їхніх чернечих родин навчаються в стінах ворзельської семінарії вже багато років.
Сюрпризом стало особливе вітання – це було благословення від Святішого Отця Франциска, з його власноручним підписом.

На завершення доповідей 4 клерики з 1 курсу отримали з рук єпископа Віталія свої заліковки. 
Урочисту Євхаристію з нагоди ювілею очолив Митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький. На початку Святої Меси архієпископ скерував слова вдячності Господу за дар цієї семінарії, св. Йоану Павлу ІІ за відродження структури дієцезії, за першого ординарія  єпископа Яна, за його наступника святої пам'яті архієпископа Петра Мальчука, та за всіх тих, хто виховався в стінах цієї семінарії.Проповідь виголосив єпископ Віталій Кривицький, ординарій Київсько-Житомирський.


Основою для проповіді стали слова з сьогоднішнього Євангелія, яке показує проблеми, з якими і сьогодні можуть стикатись семінаристи, форматори, а навіть священники. Це прив'язаність до місця, кровної родини. Все це у відповідний момент потрібно залишити, аби бути вільним проповідником Царства Божого.
Священники -  це плід молитви людей, праці пастирів, які служать в парафіях. Покликання народжуються в малих спільнотах, семінарія дає можливість дозрівати цьому покликанню до готовності сказати Господу «так» назавжди.На завершення Святої Меси пролунав гімн Te Deum, як подяка Господу за всі дари, якими обдаровував протягом 25 років.

Урочистість завершилась святковим фуршетом та презентацією фотогалереї з життя семінарійної родини. А подарунком від архієпископа Мєчислава став образ св. Йоана Павла ІІ для семінарії.