“Карітас-Спес” провів тижневі реколекції для бездомних

В кінці вересня, в селі Зарічани на Житомирщині відбулися семиденні реколекції для бездомних, присвячені темі залежності та співзалежності. Організатором днів зосередження була релігійна місія РКЦ в Україні «Карітас-Спес».  У реколекціях взяли участь 32 підопічних київської програми «Кухня для бездомних». Протягом тижня учасники, переживали спільні конференції, мали спілкування в групах, спільну працю та відпочинок у вільний час.

За словами пресс секретарки «Карітас-Спес» Тетяни Калініченко, ці реколекції були спрямовані на побудову спільнотового життя бездомних, а також на допомогу виходу із залежності та співзалежності.

 “Вже п’ятий рік поспіль Карітас Спес проводить такі реколекції, що покликані показати інше життя ніж те до якого звикла людина на вулиці. Ви знали що за середніми підрахунками бездомний за сприятливих умов спить лише дві години, і це в кращому випадку коли немає дощу чи снігу, коли ніхто не прийшов щоб його побити чи пограбувати? Для наших підопічних було важливо в цьому відпочинку навіть те, що вони могли виспатись, нормально харчуватися і не турбуватися про безпеку.  наприкінці  реколекцій, вони ділились, що за цей час відчули себе людиною” - розповіла Тетяна Калініченко.

В програмі реколекцій для бездомних крім духовної частини була контактна терапія з тваринами, спортивні змагання та спільна праця.

“Карітас-Спес” проводить роботу з бездомними в 22 осередках надаючи допомогу більше ніж 2000 бездомних по всій Україні. В Києві вже 6 років діє програма “Кухня для бездомних” яку “Карітас-Спес” здійснює спільно зі згромадженням Місіонерів Облатів Непорочної Діви Марії. Для підопічних київської програми брат Себастіан Янковський OMI, та група волонтерів, двічі на тиждень роздає гарячі обіди на 6 локаціях Києва. Також, кілька разів на рік для них проходять різні благодійні заходи, такі як Святвечір з Апостольським нунцієм в Україні, різні пікніки, та звані обіди.