КОМУНІКАТ КОМІСІЇ У СПРАВАХ ВІРИ_ІІІ

Комісія в справах віри пропонує Настоятелям і вірним пригадати або познайомитись з документом Mit brennender Sorge (В перекладі з німецької - «З величезною стурбованістю») - енцикліка папи Пія XI, опублікована 10 березня 1937 року (датована Страсним Воскресінням 14 березня). В енцикліці згадуються порушення угоди з Церквою, і вона містить критику расизму та інших аспектів нацистської ідеології.

Сьогодні 82 рік видання енцикліки. Оскільки наше суспільство заражене скрайнім націоналізмом, нетерпимістю, проявами поганських культів, а серед молоді щораз більше росте зацікавлення особою Адольфа Гітлера, а також щораз популярнійші татуювання зі свастикою і язичницькими символами, Комісія вважає за необхідне покликати вірних до справжнього католіцизму. 

Текст енцикліки розташований за посиланням:  

http://www.svitlo-zhyttja.kiev.ua/teaching/папа-пий-xi-mit-brennender-sorge-о-церкви-и-германском-рейхе

У енцикліці подано серйозний і глибинний аналіз тенденцій в суспільстві, які привели до жахливого явища гітлерізму, до якого нажаль долучились зокрема католики по всій західній Європі. Вважаємо за необхідне нове читання цього документу і здійснення іспиту совісті.

Голова Комісії у справах віри

о. Олег Сартаков