Комюніке єпископа Київсько-Житомирського Віталія Кривицького SDB щодо cитуації навколо карантину вихідного дня

Дорогі брати і сестри у Христі, віряни нашої дієцезії,

Кабінет Міністрів України з 14 листопада був змушений піти на непростий крок – карантин вихідного дня. Для Церкви це означає, що кількість людей у храмі під час Св. Меси обмежується до 20 осіб, за умови дотримання дистанції 1,5 м. Нажаль, ці обмеження не враховують площу великих храмів, у яких безпечно може перебувати більша кількість вірян. Сподіваємося, що Уряд найближчим часом візьме до уваги звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, у якому між іншим також про це йде мова. 

Любов до ближнього спонукає нас до відповідальності за інших людей, тому закликаю вас дотримуватися карантинних заходів з огляду на тих, для кого хвороба може мати важкі або навіть трагічні наслідки. Ці заходи зумовлені також тим, що по всій країні спостерігається зростання кількості хворих на Covid-19.

20 березня цього року Конференція Римсько-Католицьких Єпископів України вже оприлюднювала «Рекомендації для пастирів у часі епідемії коронавірусу», які й надалі не втрачають своєї актуальності. Дуже прошу душпастирів знову сягнути до вказівок цього документу. Якщо можливо, нехай парафіяльні настоятелі збільшать кількість богослужінь для малих груп; Причастя поза Св. Месою нехай відбувається у визначені години, як у неділю так і протягом тижня. Нехай наші храмі будуть відкритими для особистої молитви, ще більше ніж до тепер, і хай не забракне в них душпастирів для уділення Святих Таїнств та провадження духовного керівництва. 

Особливо прошу звернути увагу на те, щоби вірні, які відвідуватимуть храми були забезпечені дезінфікуючими засобами та одягали захисні маски. Проте людей з важкими хронічними хворобами та тих, хто має симптоми респіраторного захворювання, заохочую залишатися вдома та єднатися зі спільнотою Церкви за допомогою католицького телебачення і радіо, духовно приймати Св. Причастя. Заохочую священнослужителів, відповідно до можливостей, проводити богослужіння та катехизації для своїх парафіян у режимі онлайн. 

Більша частина українського суспільства переживає нині складне матеріальне становище, а навіть економічну кризу. Однак, прошу всіх, у дусі розпізнання, помітити тих, чиє матеріальне становище важче за наше. Запрошую послужити їм за прикладом Доброго Самарянина: допомагаючи матеріально нужденним, відвідуючи самотніх та потішаючи розгублених. Бо цей складний час, який переживаємо, стає іспитом нашої віри та любові, а у світлі християнської надії, це шанс побачити живого Бога, який нас самих виводить з темряви страху до свого предивного світла. 

На труд християнського свідчення та перебування у здоров’ї душі та тіла, від щирого серця всім благословляю в Ім’я Отця і Сина і Святого Духа!