Консекрація храму святого Власа в м. Андрушівка

10 лютого 2018 року парафіяни м. Андрушівки переживали парафіяльний відпуст та одночасно освячення новозбудованого Храму. Консекрація, тобто урочисте освячення храму і вівтаря, належить до найважливіших літургійних актів. Місце, де збиратиметься християнська спільнота, щоб слухати Боже Слово, заносити молитви, звершувати таїнства, є Божою Святинею.
Ми наближалися і готувалися до цієї події більше десяти років - нелегкою працею та молитвами, багато прихожан навіть не дочекалися цієї урочистості, але були присутні з нами духовно. Прибуло багато запрошених гостей з інших міст та містечок: Київ, Бердичів, Житомир, Ружин, Новоград-Волинський, Довбиш, с. Городківка, с.Червоне, с.Забара, с.Волиця, с.Івниця, с.Стара Котельня, с. Зарубинці, котрі приїхали розділити з нами цю радість, та багато місцевих, які прийшли вперше.
Очолити свято мав наш Ординарій єпископ Віталій Кривицький, але з огляду на хворобу був з нами духовно, тому консекрував наш храм єпископ-помічник Харківсько- Запорізької Дієцезії єпископ Ян Собіло. Співслужили з ним священники нашої дієцезії : о. Руслан Михалків ректор семінарії, о. Ришард Порковський професор філософії, о. Матеуш Адамський секретар єпископа, перший настоятель парафії о.Ян Сафінський з Новоград- Волинського, другий настоятель о. Андрій Ковалевський, о. В’ячеслав Коневський з с. Рихальске, о. Олександр Кушлак з м.Ружин, отці Христофор Урбанський та Павел Ферко з м.Бердичів, о. Альберт Гаспарян з м. Бердичів, о. Річард Карапуда з м.Житомир, отці Цезарій Червінський та Юзеф Богуш з м.Коростишів, о. Юрій Бугаєнко з смт Іршанск, о. Микола Гуцал з с. Олександрівка, о. Валерій Дубина з смт. Довбиша, о. Сергій Серебровський з смт Брусилів.
Після Літургії Слова та проповіді єпископа Яна була Літанія до Всіх Святих із проханням до Бога освятити цей храм, вчинити його домом спасіння та місцем особливої дії Його благодаті.
Помазання єлеєм це видимий знак дії Святого Духа. Помазання вівтаря становить знак зв'язку між Церквою і Христом. Єпископ вилив єлей на вівтар та намастив усі його чотири кути як знак, що жертва Христа стосується всіх кінців землі. Після намащення вівтаря священики намастили стіни храму, цим підкреслюючи, що це місце, призначене лише для Бога.


Щоб все було літургійно правильно і прекрасно - пильнували семінаристи з Ворзеля: Микола Пантус, Павло Бичинський , Каміль Ожуг. Окрасою всієї урочистості сьогодні був Хор Laudate з парафії св. Софії м. Житомир під керівництвом с. Гелени Гонгало.
Нехай святий Власій випрошує всі необхідні благодаті для всіх нас!
Ростислав Бачинський