Київ: християни різних конфесій спільно молилися за єдність, мир і перемогу

22 січня, у День Соборності України, у костелі св.Миколая в Києві відбулася спільна молитовна зустріч з нагоди Тижня молитов про єдність християн. Подія об’єднала представників різних християнських конфесій навколо спільної молитви за Україну, її єдність, мир і перемогу.

У межах заходу в костелі Святого Миколая була звершена Свята Меса, яку очолив єпископ-помічник Києво-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви Олександр Язловецький. Єпископ звернув увагу на те, що мрією Бога є наша єдність, як християн і його послідовників. 

Після Святої Меси відбувся спільний молебень, який очолив Апостольський Нунцій в Україні, Архієпископ Вісвальдас Кульбокас.

 

 

 

 

 

 

 

Зі вступним словом до присутніх звернувся настоятель костелу св. Миколая о. Павло Вишковський ОМІ, наголосивши на духовному вимірі соборності та християнської єдності:

«Україна сильна не зброєю, а передусім молитвою та серцями людей, які тримаються разом. Соборність — це коли ми не ділимося, а єднаємося.
Коли замість сварок — підтримка. Замість байдужості — турбота. Замість страху — віра. Бо Україна — це не просто територія. Україна — це ми».

У спільній молитві взяли участь Верховний Архієпископ Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук, Архієпископ Вишгородський Православної Церкви України Агапіт (Гуменюк), який виголосив проповідь, а також представники християнських конфесій — члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Серед присутніх також були Маркос Оганесян, єпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви, пастор Валерій Вернер, представник Української Церкви Християн Віри Євангельської, пастор Ігор Шемігон, представник Німецької євангельско-лютеранської церкви України, пастор Олег Гладков, представник Української Християнської Євангельської Церкви.

 

 

 

 

 

 

Учасники заходу наголосили, що соборність — це не лише територіальна цілісність держави, а насамперед духовна єдність, здатність чути одне одного та нести спільну відповідальність за майбутнє України.

Як приклад згадали як всі разом вболівали і допомагали у справі передачі костелу парафіяльній громаді римо-католиків.

«Пригадую, як багато наших братів і сестер греко-католиків та православних допомагали підписувати петицію про передачу костелу. І ось ми всі разом молимось в костелі, який 6 січня передали у користування громаді на 50 років. Це напевно най красномовніший приклад міці Бога та нашої єдності», - зазначала парафіянка костелу св. Миколая та співавторка петиції до Кабміну про передачу костелу Марія-Тереза Шибанова.

Нагадаймо, що 06 січня Міністерство культури передало костел в користування громаді на 50 років, що стало початком процесу порятунку святині та його відновлення.