Меса Мира в кафедральному храмі

У Велику Середу священники з Київської, Черкаської та Чернігівської областей зібралась у кафедральному храмі св. Олександра в Києві, щоб звершити Урочисту Євхаристію. Меса Мира, котру єпископ співслужить із пресвітерами дієцезії – є радісною подякою за нескінченне Боже милосердя, об’явлене в Христі, Котрого багатство означають Святі Єлеї, а також подякою за служителів Божого милосердя прийнятого в Таїнствах – за священників.
Цього року це була особлива свята Меса, особливі зустрічі, які відбувались вже на звільнених від окупації території.
Ця урочиста Меса є видимим знаком єдності пресвітерів із єпископом, котрі беруть участь в одному і найвищому священстві Христа. Тому пресвітери, які співслужили цю Месу, є не тільки свідками освячення Мира, але разом з єпископом його освячували, адже є помічниками і радниками єпископа в щоденній послузі.
У своїй проповіді єпископ Віталій звернувся до всіх зібраних сказав, що Ісус прийшов допомогти людям, а священики є тими, хто буде продовжувати Його місію  - йти до тих, до кого посилає Господь.  Важливо усвідомити до чого кличе Господь священиків. Єлей, який буде освячений сьогодні, буде видимим знаком невидимої благодаті, і ця благодать прийде через руки священика. Нехай в цей день священства, коли всі зібрані священики відновлять свої обітниці, пригадається їх помазання в день, коли отримували свячення. 
Після Євхаристійної Літургії священики відновили свої обітниці, котрі давали Ординарію під час рукоположення та освятили миро (запашна олія, яка протягом року використовуватиметься під час таїнств Хрещення, Миропомазання та Священства), а також єлей для таїнства Єлеопомазання хворих та єлей катехуменів.

Той факт, що олія, яка використовується для таїнств, освячується під час Євхаристії і незадовго до Великодня, має велике значення. Це не випадковість. Таїнства черпають свій зміст від Пасхальної Таємниці. Ця таємниця згадується в кожній Євхаристійній целебрації, а особливо урочисто під час Великодня. Всі таїнства, пов'язані з Пасхою, є пасхальними таїнствами. Ми можемо це зрозуміти, коли стаємо свідками хрещення, миропомазання чи священства, коли використовуються святі олії, так само як і при намащенні хворих.
Головною темою Святої Меси мира є священство. Давши Церкві таїнство Євхаристії, Христос також встановив християнське священство. Кожне священство - це участь у єдиному священстві Христа. Він є нашим Посередником і Первосвящеником. Він був помазаний Святим Духом. Через таїнство священства, людина унікальним чином бере участь у священстві Христа. Тільки ці люди мають міць пробачати гріхи і перемінювати хліб і вино в Тіло і Кров Христа. Вони є пастирями і вчителями Церкви особливим чином і вони виконують таїнства.
На завершення Святої Меси всі присутні заспівали суплікації, просячи Бога про припинення війни.