Меса освячення Мира у кафедральному храмі

Незабаром весь католицький світ переживатиме Пасхальне Тридення. У Великий четвер ординарії дієцезій святять миро, яке буде використовуватися для Таїнств. В нашій дієцезії, згідно традиції, меса Мира звершилась у Великий Вівторок. Сьогоднішня Літургія — це нагадування священикам про їхню єдність у Христі, це свято їхнього покликання та особливої місії. 
Священик віддає Господу свою людяність, щоб стати знаряддям в руках Бога для спасіння світу.
Відновити священицькі приречення та укріпити єдність спільноти приїхало майже 120 священиків, з різних міст і селищ Київсько- Житомирської дієцезії. Кафедральний храм св. Софії став місцем урочистої Меси Мира, яку в цей день очолив єпископ Віталій Кривицький.
Під час проповіді єпископ звернувся перш за все до своїх священиків, пригадавши їм про дар целібату. Священство – це дар, це той скарб, який вибрані отримали. І потрібно працювати, дбати про свій скарб постійно, щоб ні одного дня не жалкувати про свій вибір. Вибравши один раз – вибирати щодня. Також єпископ закликав священиків пам’ятати про «батьківство», до якого кожен з них покликаний. Не в родині, але в тій парафій, тому місце, де його Господь поставив.Після Євхаристійної Літургії священики відновили свої обітниці, котрі давали Ординарію під час рукоположення та освятили миро (запашна олія, яка протягом року використовуватиметься під час таїнств Хрещення, Миропомазання та Священства), а також єлей для таїнства Єлеопомазання хворих та єлей катехуменів, які священики забрали на свої парафії.
Традиційне фото на сходах – ще поки музею, (який є неповернутою власністю Київсько – Житомирської дієцезії) і виїзд на обід. Всі зібрані священики зустрілись на базі Карітасу для зустрічі з єпископом та для обговорення актуальних питань.