Меса Пастирів у кафедральному храмі св. Олександра

На початку Меси Пастирів в кафедральному храмі св. Олександра в Києві в урочистій процесії Апостольський Нунцій в Україні Вісвальдас Кульбокас приніс фігурку Дитяти Ісуса до вертепу та освятив його. Він очолив урочисту Месу Пастирів у співслужінні з Ординарієм Київсько-Житомирської Дієцезії єпископом Віталієм Кривицьким та Верховним Архієпископом Києво-Галицьким Святославом Шевчуком та численними священниками.

У проповіді, яку виголосив єпископ Віталій Кривицький, він нав'язав події народження Ісуса Христа з сьогоденням, що пастухи не зустріли б Ісуса, якби Він народився в місті. Бог першим приходить до людей, які прості, бідні, які знаходяться на обочині життя. Він є доступний для кожного. Те, що ми переживаємо сьогодні, показує, якими ми є насправді. Ми бачимо ті чудеса, ті знаки, які дає Господь, що він не залишає своїх дітей у скрутний час і вчить нас бути вдячними. Він закликав особливо молитися за людей, які переживають духовний блекаут, які перебувають в темряві, ставлячи питання: де є Бог, який допускає такі трагедії? Єпископ закликав нас бути тими пастухами, які сповіщають про народження Господа.

Після Причастя вірян привітав Глава УГКЦ Святослав Шевчук. Він закликав радіти в Україні на Різдво, бо ця радість приходить з неба, всупереч усім, хто хоче вкрасти в нас радість. Лише той сильний, хто стає на коліна перед ніжністю Господа. Він закликав прийняти цю радість і ділитися нею та побажав миру, бо Христос є нашим миром.
Єпископ Віталій передав вітання від Прем'єр-Міністра, єпископів, багатьох людей з інших країн, які солідарні з нами, та привітав усіх, хто на тимчасово окупованих територіях, хто на фронті, та усіх, хто приймає Христа у своє серце і у своє життя.

С. Людмила Саганівська CSM