Молитовне чування та Свята Меса про закінчення війни

24 лютого у Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Бердичівської на молитовне чування в намірах закінчення війни, зібрались всі Римсько-Католицькі єпископи України, духовенство та віряни. Молитва розпочалась перед Пресвятими Дарами та роздумами над таємницями Святого Розарію, які проводили по черзі єпископи. Радісну частину Розарію з роздумами проводив ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Павло Гончарук. Між таємницями Розарію був час на молитву в тиші.
Роздуми до світлої частини Розарію підготував ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії єпископ Станіслав Широкорадюк  «Слухання слова Господнього, виконання Його волі – це і є наше навернення, це є проголошення Божого Царства на землі". Роздуми до третьої скорботної частини підготував Апостольський адміністратор Мукачівської дієцезії єпископ Микола Лучок OP. У роздумах до скорботних таємниць страждання Ісуса  були вплетені біль і страждання, насилля та знущання, які принесла на нашу землю агресія Росії. Ця частина Розарію стала особливою молитвою за тих, хто скалічений війною, про зцілення їхніх ран та дар навернення та прозріння для кривдників.
Роздуми до славної частини Розарію підготував ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький SDB. Споглядання славних таємниць з життя Ісуса Христа додає нам сил переживати час війни, у цьому потребуємо особливої допомоги та прикликання Святого Духа. Після Розарію зібрані заспівали Лоретанську літанію та єпископ Віталій Скомаровський прочитав Акт присвячення України Непорочному Серцю Марії.
На початку Святої Меси архієпископ Мєчислав Мокшицький привітав всіх присутніх, та сказав: «У цьому важкому для нас часі краще розуміємо силу молитви і потребу мати чуйне серце, тому ми прибули до нашої духовної столиці – до Матері Божої Бердичівської, щоб через молитву і піст вступити на дорогу повернення миру в Україні і в наших серцях».  Він також подякував Апостольському нунцію за спільну молитву та попросив архієпископа Вісвальдаса Кульбокаса передати «слова вдячності Святішому Отцю Франциску за єдність з нами та усім українським народом».
На початку Святої Меси Нунцій звернувся до всіх присутніх: "Ніхто з нас тут присутніх, ні єпископи, ні священники, ні семінаристи, ні богопосвячені особи, немає достатньо  сильної віри і молитви. Але Богородиця має, тому сьогодні ми тут. І ми знаємо, що наша молитва об'єднує всю Україну. З історії знаємо, що вже в 11 столітті Ярослав Мудрий присвятив Україну захисту Богородиці. 
Минулого року Папа Франциск і ми разом з ним, присвятили Україну Непорочному Серцю Богородиці. Сьогодні ми відновлюємо наше присвячення. 
Під час Розарію ми згадували, як Ангел приносить Марії Добру Новину, але чекає на її відповідь. 
Для нас Господь є Життям, Справедливістю і Миром. Він має все це, але  Він чекає, щоб ми сказали своє "так! Ми хочемо прийняти цей дар Господній. 

Під час проповіді  Апостольський нунцій звернув увагу на молитву «Під Твою милість прибігаємо, Пресвята Богородице». Він зауважив, що також цей санктуарій присвячений Святому Скапулярію, тут, у Бердичеві, є «символом нашого прибіжища». Зокрема він вказав на три аспекти нашої молитви: перше – це те, що у різних молитвах «ми багаторазово повторюємо: Мати Божа, молись за нас грішних. Тому це перша мета нашої сьогоднішньої молитви: прибігти під покров заступництва Пресвятої Богородиці, щоб наша молитва не була тільки нашою, але стала молитвою Матері Божої… Навіть війна, навіть убивства чи фальшиві звинувачення не здатні розірвати наш зв’язок із Божою Матір’ю, а разом із нею – з Богом-Творцем, Тим Хто дає життя».
Друге – охорона життя, у всіх його проявах. Адже приймаючи Тіло і Кров Господа нашого Ісуса Христа, ми приймаємо Хліб Життя. Архієпископ Кульбокас заохотив, щоб ми «самі були гідними охоронцями життя» братів і сестер, ненароджених…
Третій аспект – це молитва про нашу віру, котра не є абстрактною. «Як чітко говорить сьогоднішнє Євангеліє, Апостоли Ісуса їли разом із Сином Божим» і це знання «стає основою чогось набагато більшого, ніж релігія».
Наша віра прирівнюється до знання того, що всі наші дії мають сенс і свої наслідки: і піст, і молитва, і милостиня мають свої наслідки.
Від нашої молитви багато в чому залежить, чи буде Україна єдиною, чи буде Україна сповнена віри, чи зможе Україна захистити своїх синів та дочок також від агресії», – наголосив Апостольський нунцій.

На завершення Святої Меси Нунцій сказав: «У цьому санктуарії ми мали можливість молитись, тому що знайшли один одного і знайшли молитву». А також подякував отцям кармелітам і хору, який супроводжував Літургію. 
Свята Меса завершилася урочистим співом духовного гімну «Боже Великий, єдиний, нам Україну храни».