МОЛИТВА ЄДНАЄ

Вівторок 2 лютого був в особливий спосіб переповнений молитвами. Адже Стрітення Господнє, день богопосвячених осіб та екуменічний молебень – всі ці події відбулися 2-го лютого. В храмі святої Софії о 18й годині була звершена Свята Меса, яку очолив єпископ ординарій Віталій Кривицький SDB. Запалене світло на початку Меси було символом життя, котре запалює Господь в кожному з нас.
Науку апостолів єпископ Віталій продовжив в своїй проповіді. На початку владика звернув увагу вірян на те, що знайти відповіді на деякі питання та розв'язання певних проблем можна лише перед Богом, у співдружності з ним. Кожен вибір людини має наслідок. І коли нас щось не влаштовує, варто звернути увагу на те, кого ми запросили на шлях, котрий призвів до того чи іншого результату.Сьогодні увага на світлі. Світлі, запаленому на початку Святої Меси та в часі Літургії Слова Божого. В католицькій традиції найчастіше є згадувана свічка громниця, котра призначена для моменту порятунку, для моменту благального вигуку «Господи, рятуй!». І це правильно. Проте кожен має шанс прожити з Богом кожен момент життя. Це може вберегти нас від паралізуючого страху, котрий досвідчував кожен з нас. В світлі Божої величі зрозумілим стає все від щастя до випробувань.
Є така невідомість котру варто прийняти. Адже спроби зрозуміти все на цьому світі є переповнені пасток. Найбільша невідомість, котру людство не здолало за всі часи свого існування – це смерть. В когось вона викликає страх. А ось Святий Франциск назвав її сестрою. Гадаєте він мав надлюдський розум? Так, він знав що після смерті перейде туди, куди прагнув впродовж свого життя. І цього було достатньо…Кожен з нас крокує до мети, можливо хтось крокує, бо треба крокувати. Але ж не всі дороги ведуть до Бога. І ці дороги добре відомі дияволу, котрий як лев полює на душі людей. Віднайти дорогу до Господа, вистояти на ній чи повернутися на неї – цього маємо прагнути. І цього теж може бути достатньо. Сьогодні маємо Святе Письмо, в котрому можемо вивчити Господа. Знаючи Його, можна бути спокійним перед невідомістю, котру підносить нам світ.
Всі присутні в єдності перед Богом пережили Святу Месу. Після  її закінчення відбувся екуменічний молебень зі спільною молитвою Псалмів.
Представники Ради Церков доповнили науку єпископа Віталія про єдність християн, основою котрої є Святе Письмо, написане одне для всіх. Нехай конкуренція буде для світу цього. Натомість християни повинні триматися єдиної науки Слова Божого. Адже нас об’єднує віра, котра загартована століттями випробувань.
Цікаво, що Біблія, написана тисячоліття тому, до сьогодні є актуальною для сучасного світу, власне як і небезпека котра загрожує християнській єдності. Кожен християнин є відповідальним за Божий порядок насамперед в собі та навколо себе. При умові що всі до єдиного так чинять – рай був би тут, на Землі. Проте тут на Землі є шлях. Шлях, тривалість котрого визначає Господь. Для того варто бути ревним християнином тут і зараз, а не чекати останньої хвилини для покаяння.

Господь є тут і зараз. І ми Йому потрібні тут і зараз. Амінь.