Наша дієцезія отримала єпископа- помічника

У середу, 18 вересня 2019 року, у Ватикані повідомлено, що Папа Франциск призначив отця Олександра Язловецького єпископом-помічником Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні, надавши йому титулярний осідок Туляни.
Єпископ-номінант Олександр народився 2 березня 1979 року в селі Гибалівка Шаргородського району Вінницької області.
Закінчивши загальноосвітню школу та професійно-технічне училище (за спеціальністю будівельник) у місті Шаргород, 24 вересня 1996 року розпочав навчання у Вищій духовній семінарії Святого Духа в місті Городок Хмельницької області.
25 травня 2004 року отримав пресвітерські свячення з рук єпископа Леона Дубравського. Служив душпастирем у селі Мурафа Шаргородського району Вінницької області.
У 2005–2006 роках був вихователем вступного курсу у Вищій духовній семінарії Святого Духа. 2006 року розпочав навчання в Папському Латеранському університеті. Захистивши дисертацію на тему «Мішані подружжя в Католицькій і Православній Церкві», отримав ступінь доктора канонічного права.
Після навчання в Римі 2013 року отець Олександр був призначений економом і викладачем канонічного права у Вищій духовній семінарії Святого Духа, а 2014 року – ректором цієї семінарії.
З 1 вересня 2018 року виконував функцію канцлера Київсько-Житомирської дієцезії.
18 вересня 2019 Папа Франциск призначив отця Олександра єпископом-помічником Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні.
Єпископ-номінант володіє українською, російською, польською, італійською й англійською мовами.
Київсько-Житомирська дієцезія об’єднує римсько-католицькі парафії Київської, Житомирської, Черкаської й Чернігівської областей.
Катедральний собор святої Софії розташований у Житомирі, а статус співкатедрального має собор святого Олександра в Києві.  2017 року ординарієм Київсько-Житомирської дієцезії призначено єпископа Віталія Кривицького.
передрук: https://www.vaticannews.va