Нічне чування в храмі св. Олександра

Свято Стрітення Господнього закінчилося в київській парафії Святого Олександра нічним чуванням, де півсотні людей зібралися в храмі, щоб віддати свій час на славу Бога! Зустріч проходила за форматом формаційної групи Тавор, яку впроваджує спільнота Еффата.
Нічне чування в прокатедральному соборі збирає все більше людей і це не може не радувати. Бо більше тих, хто хоче віддати час на славу Господа, більше тих, хто заради зустрічі з живим Богом виходить за межі своєї зони комфорту, залишаючи страх нічних зустрічей ("це важко стільки не спати, але як я витримаю"). І Він змінює життя людей, залишаючи позаду всі сумніви, відкриваючись до них у всій повноті. І майже ніхто не хоче-спати: наповнені Духом, обличчя людей сяють пережиттям нічного чування.

"Минуле чування, - говорить на діленні, що відбувається на завершення, одна з присутніх, - повністю змінило моє життя - я стала зовсім іншою, по-справжньому відчувши Бога у своєму серці. І я радію, що знов маю змогу потрапити на цю зустріч, знов наповнитися благодаттю Його присутності".
Під час Святої Меси, яка звершувалася за Стрітення, кожний мав можливість запалити подаровану йому свічку і це був чудовий символ єднання всіх присутніх, єднання з Богом. Молитви прослави, медитації (на кшталт Тезе), адорація, конференція, а також перегляд фільму, який лишив по собі багато вражень – все це формувало цю ніч Божої Слави. І Бог не залишав тих, хто прийшов до нього на зустріч, промовляючи до них під час чування.

Особливо ж красномовним став сюрприз на завершення, коли після (та під час) молитви до Духа Святого, кожний мав можливість взяти слово з яким Бог приходить до нього в цей час. І дуже проникливим стало свідчення однієї жінки, яка ходить у протестантську церкву, до якої Господь промовив про очікування від неї сповіді і щоденного причастя. І картку саме з цими словами вона витягнула серед сонму інших!.. Чудовий музичний супровід від запрошеного гурту прослави з парафії Христа Царя Всесвіту додавав цьому часу багато яскравих фарб.
З нетерпінням чекаємо наступного чування на початку літа!
Олександр Івашков