Останні Рорати. Останній день Адвенту

Завершився Адвент, а разом із ним – Роратні служби. Кожного ранку в Санктуарії Матері Божої Бердичівської о 6.45 ранку збиралася численна спільнота прихожан. Нелегко прокинутися набагато раніше, чим звичайно. Це складно і дорослим і дітям, а що казати про тих, кому треба подбати про малюків – тобто мамам і татам, яких не бракувало зі своїми скарбами в храмі.Традиційний початок: крокує процесія із ліхтариками та свічами посеред темряви неосвітленого храму; відкриття ікони під спів латинської секвенції «Флос кармелі», який вже вміють заспівати навіть наймолодші; виконання гімну «Слава во вишніх Богу», під час якого храм поступово наповнює світло.

Це все залишається в серці і допомагає відчути  величезне прагнення приходу Того, хто є нашим Світлом, а бувши світлом, в першу чергу зігріває для добра, приваблює до віддання Божої любові.

Отці-кармеліти проголошували проповіді на пізнавально-повчальні теми про предмети, які є невід’ємними елементами Святої Літургії. Завдяки проповідям діти знайомилися із значенням таких незвичних для них слів як корпорал, монстранція, табернакулюм, а також досить специфічними як епіклеза, і запам’ятовували їх.

Кожна присутня на Роратах дитина мала змогу отримати картинку із зображенням цих предметів. Із них постане гра, покликана розвивати дитячу пам'ять. До кожної з них додавався невеличкий віршик для кращого запам’ятовування. Приємно усвідомлювати, що складені вірші босою кармеліткою – однією із монахинь контемлятивного монастиря.

Маємо надію, що жертовне зусилля наших прихожан, які постійно ходили на Роратні служби, а особливо дітей, принесе рясний плід благодаті для їх сімей, кращого знання Літургії та бажання постійно відвідувати храм.