Паломництво чоловіків на честь св. Йосифа

Вже шостий рік Бердичівський Санктуарій Матері Божої став місцем паломництва чоловіків. 100 осіб з різних міст нашої дієцезії приїхали на своє чоловіче паломництво. І якщо часом у храмі є чоловіки, які стоять в кінці храму, несміливо переступаючи з ногу на ногу, то це не про тих, які приїхали на Паломництво на честь св. Йосифа.
У час боротьби за чоловічі серця, яка розіграється в духовному світі, коли сатана, світ і власна гріховність подає чоловікам хибні взірці й тягне їх до прірви вічного осудження, святий Йосиф приходить з поміччю і власним життям вказує на властиву дорогу чоловічої зрілості.
  Зібрані чоловіки мали змогу послухати конференцію о. Романа Лаби про роль батька.


«Покликання кожного чоловіка – є бути батьком…
Присутність батька є першим фактором, який дозволяє дитини самоусвідомитись, зрозуміти, що вона є окремим існуванням…
Моє батьківське покликання - це бути в родині.
Батько просто мусить «бути присутнім.
Найбільший капітал - це ваші діти.
Це найліпший успіх вашого життя."
Такі прості, а водночас важливі речі, які пригадали чоловікам їх справжнє покликання.

Святу Месу, яка була центральним пунктом зустрічі очолив єпископ Віталій Кривицький у співслужінні з присутніми священниками, які приїхали разом зі своїми парафіянами з Житомира, Коростишева, Любара, Гроздави. Під час проповіді єпископ Віталій пригадав про завдання та покликання чоловіка в родині. Різні професії, різний вік, різний статус, а об’єднала їх спільна молитва та прагнення зачерпнути сили і вдивлятись в приклад всіх чоловіків  - святого Йосипа, урочистість якого ми святкували 19 березня.


Завершальним пунктом програми була Хресна Дорога. Це був небуденний вигляд і неабияке пережиття. Бо якщо в Церкві є чоловіки, які моляться – то не тільки їхні «домашні церкви», а й ціла Церква стає сильнішою.
Паломництво закінчилось благословенням, і без сумніву всі присутні повернулись до своїх домівок укріплені благодаттю та заступництвом св. Йосипа, приклад якого варто наслідувати.