Папа призначив єпископа С. Широкорадюка коад’ютором Одесько-Сімферопольської дієцезії

Папа Франциск призначив єпископа Станіслава Широкорадюка, ОБМ, дотеперішнього Ординарія Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, Єпископом-Коад’ютором зі спеціальними повноваженнями Одесько-Сімферопольської дієцезії. Водночас, Святіший Отець призначив єпископа Станіслава Апостольським Адміністратором вакантного осідку Харківсько-Запорізької дієцезії.

 Єпископ-коад’ютор – це єпископ, який допомагає місцевому ієрархові та має право наступництва на цьому єпископському осідку у випадку його вакантності. Одесько-Сімферопольську дієцезію від її заснування у 2002 році очолює 74-річний єпископ Броніслав Бернацький, якого у грудні минулого року обрано Головою Конференції Єпископів латинського обряду України. Згадана церковно-адміністративна одиниця охоплює територію Криму, Одеської, Миколаївської, Херсонської та Кіровоградської областей.

передрук:www.vaticannews.va

Довідка:

Станіслав Широкорадюк народився 23 червня 1956 року в с. Корначівці Хмельницької області. Закінчив 1973 року залізничне технічне училище. Після цього рік працював на залізниці. Три роки відслужив у радянській армії. Опісля працював на заводі у Полонному (Україна) та в Ризі (Латвія). 1979 року вступив до Ризької вищої духовної семінарії, а 1981 — таємно до Ордену Менших Братів.
1984 року був у Ризі висвячений на священика. Повернувшись в Україну, був настоятелем парафій у Полонному та Славуті. Керував будівництвом і відновленням понад 16 храмів в Україні. 6 січня 1995 року Святіший Отець Йоан Павло ІІ висвятив його на єпископа та призначив єпископом-помічником Київсько-Житомирської дієцезії.
На Конференції єпископів РКЦ у травні 1995 року Його Преосвященство єпископ Станіслав Широкорадюк був призначений відповідальним за «Карітас-Спес» в Україні.
З 2009 до 2016 року був Головою Комісії релігійної місії «Карітас-Спес».
З 2012 до 2014 року єпископ Станіслав був Апостольським адміністратором вакантного осідку ad nutum Sanctae Sedis (до рішення Апостольської Столиці) Луцької дієцезії.
Від квітня 2014 року — ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, до якої належать також окуповані території Донецької та Луганської областей.