Подвійне свято в Житомирі

Однією з особливих подій в щорічному календарі кожної людини є святкування дня народження, який зазвичай очікується з трепетом і вдячністю.
Тим більше якщо такий день народження є ювілеєм (як от 18, 25, 50 років тощо). Так і сьогоднішній день є днем особливого ювілею катедрального храму святої Софії що у Житомирі.
Цього разу не 50 і навіть не 150, а цілих 275 років існування храму – не просто річниця, а Ювілей! Згадувалося довгу присутність божої благодаті в цьому місці, усіх душпастирів, хто з віданням навіть в нелегкі та небезпечні часи служив Божому люду в цьому храмі; згадували родини, молодь, дітей хто в цьому місці шукав і знаходив Бога. Та не лише це, сьогоднішнє свято було подвійним, бо саме в цей день розпочалось урочисте святкування першого дієцезіального дня родини.Урочистий початок святкувань оголосив єпископ Віталій Кривицький, який наголосив, що кожен такий ювілей пригадує нам, що передусім саме ми є тим храмом, який будували прабабці та прадіди, слухаючи Божого голосу, адже кожен з нас є частиною живої Церкви.
Першим пунктом програми цьогорічного Дня сім’ї була конференція з якою виступив о. Олег Сартаков. Отець говорив про значення для сучасних родин як заступництва, так і прикладу св. Йосифа.

Наступним пунктом — центральним у програмі зустрічі — була урочиста Меса, яку очолив ординарій Київсько - Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький, разом з єпископом Олександром Язловецьким та священниками, які прибули на це свято.
Під час проповіді наш дієцезіальний єпископ пригадав, що від сьогодні, 15 травня і до закінчення 2021 року особливим привілеєм Папа Римський з нагоди 700-ліття відновлення Київської дієцезії надав кожному вірному можливість отримати повний відпуст за відвідини катедрального та прокатедрального храму за звичайних умов. Крім того, єпископ Віталій підкреслив, що свята Софія є прикладом мудрості, яка полягає у тому, щоби передусім пам’ятати про нашу дорогу спасіння. Врешті, нав’язуючи до Першого дієцезіального дня родин, єпископ пригадав наскільки цінною є добра родина, та пригадав, що навіть серед нас є багато справді святих родин, котрі намагаються вірно виконувати Божий задум щодо них, навіть ризикуючи власним життям.
Після закінчення Святої Меси та короткої перерви свято розпочалось концертом слави, де всі присутні могли прославляти Бога співом, танцями, гарним настроєм та молитвою вдячності. Перед храмом було безліч локацій – і «столярня св. Йосифа» де діти мали можливість можливо вперше потримати в руках столярні інструменти та ближче взнати хто такі столяри, і безпрограшна лотерея, і майстерня Розарію, і фотозона, і смачний плов та ковбаски. Весь сьогоднішній день пройшов під знаком вдячності Господу за сім’ю, за кафедральний храм, який є Матір’ю всіх храмів та був першою парафією для не одного покоління католиків.