Поспішайте скоріш до вертепу, щоб побачити Сонце Життя

Христос народився! Від імені усього хору «Inspiratum» хочу поділитися враженнями від нашої різдвяної поїздки, яка традиційно відбулася на початку січня. Першою нашою зупинкою стала Катедра св. Софії в Житомирі, де якраз перебував наш настоятель о. Віталій Безшкурий, від якого ми отримали благословення на нашу подорож.
Багато хто з наших хористів побував тут вперше, архітектура, орган ХІХ століття просто вражає. І після цього ми відправились до Ярмолинець, до парафії св. Петра і Павла, де нас гостинно прийняли сестри серцянки. Після концерту в цьому храмі, ми відправились до Кам‘янця-Подільського, де в Санктуарії Пресвятого Серця Ісуса ми теж мали концерт.
Наступного дня ми вирушили до Польщі, до міста Nowe Miasto nad Pilicą, де не менш гостинно прийняли сестри серцянки у головному домі їх Згромадження. Наступного дня ми погулявши цим маленьким, але дуже мальовничим містом, відвідавши музей співзасновниці Згромадження Дочок Найчистішого Серця Пресвятої Діви Марії Паули Малецької, ми відправились до Санктуарія бл. Гонората Козмінського, де так само познайомились з біографією бл. Гонората, відвідали його музей і після цього співали під час Святої Меси і концерту.
А далі була Ченстохова. Той, хто хоч раз бував у цьому святому місці, знає, що коли сюди попадаєш, то ті відчуття неможливо описати, коли стоїш молишся перед образом Матері Божої Ченстоховської, здається, що небо торкається землі, а Матінка Божа огортає тебе своїм Покровом. В Ченстохові нас так само у своєму домі гостинно приймали сестри серцянки і після обіду був концерт в каплиці сестер. Потім ми відвідали музей монет і пам’ятних знаків Йоана Павла ІІ, де отримали незабутні враження. А ввечері, о 21:00 ми відправились на Апель Ясногурський. Кожен з нас отримав враження, які ми будемо пам’ятати до кінця життя. Наступного дня, а саме в Урочистість Богоявлення Господнього ми гостили в парафії Воздвиження Святого Хреста в Ченстохові, де цілий день ми співали під час Святих Мес, а ввечері нас чекала дорога до столиці Польщі, величної Варшави.
На Урочистість Хрещення Господнього ми завітали до парафії св. Йосифа, де співали під час Святих Мес, а ввечері мали концерт. Ми дуже тішимося, що все 4 раз поспіль ми можемо виїжджати з нашим колективом в такі поїздки і своїм співом проголошувати Живе Слово Господа.

Величезна подяка усім, хто долучився до організації цієї поїздки, а саме: Його Преосвященству Єпископу Віталію Кривицькому SDB, отцю Віталію Безшкурому, а особливо отцю Яну Сафінському та сестрі Людмилі Саганівській CSM, на духовну підтримку яких ми завжди можемо розраховувати. Ну і від імені всіх хористів, велика подяка Світлані і Віталію Казнодіям, без яких просто нічого б не відбулося. А найбільшу подяку хочеться висловити Господу Богу, на славу Котрого ми все це робимо!!!
Ростислав Карабанчук