Різдво Христове в храмі св. Софії в Житомирі

Христос народився!
Славімо Його!

В урочистість Різдва Христового Святкову Літургію очолив єпископ Віталій Кривицький у співслужінні з єпископом – емеритом Яном Пурвінським та священниками. Були присутні також представники влади міста та єпископи з Православної Церкви.


В проповіді єпископ Віталій запитав кожного присутнього чи має Господь в моїй родині, моєму серці своє місце? «Вчора вночі ми переживали Месу пастирів. Господь прийшов зненацька. Ті, які прийшли Йому поклонитись, залишили все, свої справи, свій бізнес. Ті які прийшли, не сподівались побачити в яслах Месію. Ціла Історія Спасіння готує нас до зустрічі з Ісусом.  Послання до євреїв  Богонатхненний автор пише - різними способами говорив Бог до людей, а в останній днях промовив через Сина. Св. Лука у своїй Євангелії описує дитинство Спасителя, св. Матей описує зв’язок Ісуса з предками.  Св. Йоан сягає ще глибше. Показує, що у Бога нема часу, він є поза часом і понад ним.Йоан говорить, що початку Ісус немає, він є в Отці, він є в Батькові.  Йоан був дуже близьким з Ісусом, передає всі слова Ісуса. В своїй Євангелії запроваджує нас до бажання Бога бути зі своїм людом, бути близьким з людьми. Бог завжди є з людьми, Він завжди є близько. Тільки людина має вибрати Бога. Цей дар, який є складним - це є вибір.  Пастушки знайшли Ісуса в стайні, бо в господі не було місця. Бог прибув до Віфлеєма, тоді, коли місто було завантажене, коли люди були зайняті своїми справами. Ісуса чекали, але його приходу не помітили. Він так само приходить сьогодні - у бідній людині, у неприятелях, у нашій щоденності, тоді коли маємо свої справи. Ісус прийшов до своїх, а свої його не впізнали. Важко впізнати когось, кого не знаємо ближче. 
І сьогодні Господь приходить, але чи має у нас центральне місце»?
Велика кількість людей, які підходили до Святого Причастя підтверджує той факт, що багато парафіян сумлінно готувались до сьогоднішнього Свята, готуючи у своєму серці місце для Господа.