Різдвяні привітання єпископа Віталія Кривицького

Дорогі брати священники, богопосвячені особи, дорогі брати і сестри у Христі, Який для нас народився!

На завершення 2020 року, який видався не надто легким для всіх нас, ми знову стаємо на порозі Різдвяних Свят. Стаємо такими, якими ми є. Неодноразово спантеличеними у вихорі подій, невпевненими у завтрашньому дні, слабкими на тілі та на дусі,  або ж хворими, що у останньому часі не є звичайною справою. Стаємо кожен із досвідом останнього року, у якому ми мали змогу перевірити, чи Христос народжуючись у нашому серці, має змогу перебувати у ньому за будь--яких суб’єктивних обставин та у будь-яких зовнішніх ситуаціях. Знаючи минуле, легше крокувати у майбутнє. Така можливість буде також для цілої нашої дієцезіальної спільноти, у Ювілей 700-річчя відновлення Київської дієцезії, який ми вже розпочали. Це спроба разом переосмислити нашу ідентичність та прославити Господа за Його постійну присутність, навіть у найскладніші історичні моменти.     

У цьогорічне Різдво та протягом наступного року нам товаришуватиме св. Йосиф, Обручник Пресвятої Діви Марії. Саме за його прикладом ми зможемо пригадати , що значить бути вірним Богу та весь час благословенним Ним, у рідному місці, у часі мандрівки та перебуванні у Вифлеємі, а також під час втечі на чужину та щасливого повернення до рідної землі, де доживати свого віку у присутності Господа Ісуса та Богородиці. 

Це - не  казка, а реальність для тих,  хто насправді любить Бога та дозволяє Йому народжуватися у своєму серці щодня – у Божому Слові, у Пресвятій Євхаристії, у ближньому та у безлічі інших обставин, які інколи здаються тільки проблемами, однак згодом стають сходинками у дорозі до Неба. Саме цього передсмаку Неба я бажаю всім вам на цьогорічні Свята та Новий Рік. Нехай не зважаючи на обставини і труднощі, Божа Воля вершиться у Його народі - Святій Церкві. Нехай світло Христового Різдва не полишає нас  протягом року, даруючи кожному: міцне здоров’я, здоровий глузд та святість на щодень, як запоруку вічного спасіння! 

На радісні святкування Христового Різдва та на Новий 2021 рік із щирого серця всім благословляю! ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!

 

+ Віталій Кривицький SDB

єпископ Київсько-Житомирський