Таїнство миропомазання в Мар'янівці

24 червня 2018 року в Мар’янівці, Житомирська область, в парафії св. Франциска з Ассізі, відбулося таїнство миропомазання на закінчення Перших Серцянських Днів Молоді. Службу Божу очолив і уділив Таїнства Християнської Зрілості наш Ординарій Єп. Віталій Кривицький.
Владика Віталій розпочав свою проповідь словами, яке кандидати до миропомазання говорять просячи Єпископа про таїнство. Це слово «прагну» виражає готовність людини до здійснення того, чого бажає. Єпископ підкреслив, що якщо людина чогось прагне, то доб’ється.

Сьогодні в урочистість Народження Йоана Хрестителя, Єпископ звернув увагу на поставу Захарії, батька Йоана, який був священником. Те, що він занімовив сталося в наслідок браку віри, тому що він не повірив Богові. Часом і ми, коли Бог до нас промовляє, щоб ми щось сказали, в нас виникає супротив, небажання говорити, і тоді в наслідок ми отримуємо немову. Єпископ аналізуючи віру Захарії підкреслив, що потрібно відрізняти правдиву віру від традиції віри. Коли замінюється віра традицією є небезпека, що молодь може відійти від того, що вона вважала вірою.

«Світ змагається з християнством, князь цього світу старається відтягнути нас від Бога. Але Господь не був би Батьком, якби не дав сили своїм вірним, щоб протистояти цьому». Часом і батьки дають все необхідне дітям, але цього є за мало, потрібно, ще вміти цими дарами користуватися. Також можна отримати таїнство Миропомазання, але не скористатися з дарів, які дає нам це таїнство. Це так , якби ми отримали великі дари, але не скориставшись ними, положили в далеку шухляду. Або, як люди на далеких островах, де є цінні перлини, не знаючи їх ціни, ними розкидають, так і ми можемо не знати вартість дарам Святого Духа в цьому таїнстві. Власне сьогодні Господь дає нам дари, які ми навіть не можемо оцінити бо, вони проводять нас у вічність, а там ані око не бачило, ані вухо не чуло, що Отець Небесний приготував. Бог пригадує нам, що кожний з нас є винятковим і у кожного є виняткова місія.

Маємо налаштувати наш приймач, приймач нашого серця на Святого Духа. І просити: «Духу Святий, Ти мене провадь, якщо я маю плани інші, то ти виправи мене.» Ніколи не можна протистояти Богу живому!