Таїнство Миропомазання в Житомирі

Парафія святої Софії в м. Житомир давно не переживала такої піднесеної та урочистої події. Святкування відпусту на честь покровительки храму було поєднане з уділенням таїнства Миропомазанням. Більше ніж 80 прихожан з парафій Житомира та Коростишева отримали  Дар Духа Святого. Хоча день, в який це сталось був цілком звичайним. 15 травня 2018 року. Не було ні вітру ні вогняних язиків. Ніхто не почав говорити чужими мовами. Відбулось щось невидиме для очей, але важливе для їх християнського життя.
Святу Месу очолив єпископ Віталій Кривицький єпископ Київсько – Житомирської дієцезії у співслужінні з зібраними священиками. Під час проповіді єпископ пригадав, що Господь дає нам дари, які нам є потрібними. Ці дари ми отримали під час  хрещення. Жоден з нас не скаже- «Бог не пам’ятає про мене». Більше- навіть волосся у нас на голові пораховане. Бог приходить з любов'ю. Безмежною любов’ю. Приходить до людей і каже - хочу дати ще більше дарів. Я хочу допомогти, дати дари, які не купиш. Дар Святого Духа є для того, щоб наповнити нас силою, оновити, додати отухи і відваги».  
Після проповіді розпочався обряд таїнства Миропомазання. Кандидати до отримання цього таїнства відновили обітниці хрещення і визнали віру. Після цього єпископ разом зі священиками, простягнувши руки над головами всіх кандидатів, молилися про влиття Святого Духа. Потім настав час найголовнішої частини таїнства. Єпископ виконував жест рукопокладання, що символізує передання дару Святого Духа. А потім, чоло вірян змащувалось спеціально приготованою речовиною – миром, промовляючи такі слова: «Прийми печать дару Святого Духа». Миропомазаний стає свідком Живого Ісуса, міцніше з'єднується з Христом, зміцнює свій зв'язок із Церквою, і повинен свідчити про християнську віру словом, яке супроводять діла.Укріплені Тілом Господа у святому Причасті, всі разом співали літаніє до Пресвятої Діви Марії та в урочистій процесії йшли за Господом Євхаристійним.


Бажаємо всім тим, хто отримав сьогодні такий потужний Дар стати свідками Живого Ісуса, міцніше з'єднатися з Христом, зміцнювати свій зв'язок із Церквою і свідчить про християнську віру словом, яке супроводять діла. Такий день, буває раз на декілька років. Господь у Своєму Милосерді хоче укріплювати, підтримувати та давати сили у свідченні про Нього. І за це DEO GRATIAS!


ФОТОГРАФІЇ ТИХ, ЯКІ ОТРИМАЛИ МИРОПОМАЗАННЯ