Україна стала моєю другою Батьківщиною – єпископ Ян Пурвінський

Любов до країни – це не просто гарні слова, це вчинки, прості щоденні вчинки, це свідомий вибір. В Житомирі, мабуть, немає людини, яка б не знала хто такий єпископ Ян, або як його називають в офіційних установах – Ян Донатович Пурвінський, а для більшості житомирян  - він просто «наш єпископ».

Приїхавши в Україну 42 роки, залишивши рідну Латвію, присвятивши більшу частину свого життя спочатку Житомирщині, а потім кільком областям, він своїми ділами показує, що означає любити країну в якій живеш. Переживши комуністичні переслідування, але не здаючись він віддано служив церкві в Україні. Сьогодні, це старша людина, яка не може обходитись без сторонньої допомоги.

І сьогодні, в Урочистість Різдва Христового, після завершення Святої Меси, йому було вручене почесне звання «почесний громадянин міста ЖИТОМИРА».

Це рішення міської влади було підтвердженням того, що його праця, служіння і любов до Житомира та до України, була поміченою не тільки католиками. Міський Голова Сергій Сухомлин вручив єпископу Яну подяку  за багаторічне самовіддане служіння громаді Житомира та відзнаку почесного громадянина Житомира. Мабуть, саме в цьому проявляється патріотизм і любов до країни – віддано працювати, віддати свої сили та здоров’я і з любов’ю назвати Україну своєю «другою Батьківщиною».


Багато теплих слів привітань лунало для єпископа Яна, а він, вже струджений, але ще з сильним голосом, ніяковіючи, дякував за те, що оцінили, за те що пам’ятають про нього, і обіцяв і надалі молитись за весь Житомир. І дуже зворушливим моментом стало його немов заповіт, щоб після його смерті, могти бути похованим біля житомирської, і такої вже «його» катедри.Ось це, мабуть, і є патріотизм і любов до України, яким варто від єпископа Яна вчитись.