Урочистість Матері Божої Бердичівської

Коли приходять випробування - Господь дає ще більше благодаті та підтримки. Такою підтримкою на сьогоднішній урочистості в Бердичеві була присутність папського елемозинарія кардинала Конрада Краєвського.  20 років тому, бувши секретарем святого Йоана Павла ІІ кардинал Конрад супроводжував Його по землі українській, в часі першого візиту Папи Римського до України. Сьогодні - він, один з найближчих співпрацівників Папи Франциска, долаючи обмеження та перешкоди прибув в Україну, щоб разом з нами молитись та очолити Святу Месу.Перед початком Свято Меси, Його Еміненцію привітали, українським звичаєм, хлібом та сіллю.

Вітаючи присутніх гостей єпископ Віталій Кривицький сказав, що ті, котрі присутні на цій площі -  це представники всіх  парафій, міст та містечок, звідки яких люди не могли приїхати до Національного Санктуарію.

Під час проповіді кардинал Конрад ділився роздумами, які можна розбирати на цитати та роздумувати ще не один день.

«Коли читаємо Євангеліє - Євангеліє читає наше життя. Сьогодні чуємо, що до Ісуса прийшли люди. Вони прийшли з далеку, паломники, такі як ви і як я. Прийшли найближчі. Прийшла Марія. А Ісус всіх здивував. Показав на всіх зібраних і сказав, коли вони стають Його родиною, найближчими. Тоді, коли виконують Божу волю. Що означає виконувати Божу волю? Дивлюсь на себе і признаюсь,  що коли не виконую Божу волю, мушу йти до сповіді. Це не дивно. Від дитинства нас вчили молитись - Отче наш…  нехай буде ТВОЯ воля. Нехай святиться ім’я ТВОЄ, а не моє.  Коли займаюсь собою - це веде до гріха. Нехай буде ТВОЯ воля - це означає хай буде Бог на першому місці. На другому місці ближній. А третє місце – моє.
Спочатку Бог,
потім ближній,
а потім я».

Варто повністю прослухати проповідь кардинала Конрада за цим посиланням 

Процесія з дарами була цього дня також особливою. Першим дар хлібу приніс координатор місії Карітас- Спес приніс хліб. А підопічний програми «кухня для бездомних» ніс хрест, зроблений з арматури, зроблений руками бездомного, є символом  щоденних випробувань людини, яка живе на вулиці.


В процесії також було принесено книгу святого Скапулярію, в яку записано більше 8000 осіб, які ввірили своє життя Матері Божій. Принесли також хліб і вино від представників усіх християнських родин.На завершення Свято Меси архієпископ Мєчислав Мокшицький ввірив всю Україну Матері Божій Бердичівській.


Майже 2 години під сонцем пролетіли непомітно, і коли настав час подяк та офіційних промов, не забули про нікого. Але найбільш зворушливим моментом, була подяка від дітей для кардинала Конрада, дякую йому за присутність та молитву, вони передали листа для Папи Римського Франциска з проханням відвідати Україну. А Кардинал своєю чергою, передав всім вітання від Понтифіка і запевнив, що в його серці є місце для України, особливо для тієї території, де вже так довго триває війна.