Урочистість Пресвятих Тіла і Крові Христа в Житомирі

Євхаристія це фундамент і вершина нашого духовного життя.Якщо будете їсти і пити Тіло і Кров, Христос буде жити у вас! Такими словами звернувся єпископ Олександр Язловецький на початку урочистої Святої Меси, на яку зібрались парафіяни з усіх парафій Житомира.
Заповнена площа перед храмом була доказом нашої віри в присутність нашого Господа Ісуса Христа в Євхаристії.
Під час проповіді єпископ цитував великих Святих Церкви, які багато століть тому говорили про вартість та цінність Пресвятої Євхаристії.
Святий єпископ Ігнатій Антіохійський  заохочував не зв’язуватися з християнами єретиками гностиками, які заперечували те, що Христос став людиною. Згадує також про Євхаристію. «Подивіться на тих, які вчать вас інакше про благодаті, які прийшли нам від Бога. Вони противляться волі Божій. Вони віддаляються від Євхаристії, бо не вірять в те, що Євхаристія – це тіло Господа нашого Ісуса Христа, яке постраждало за наші гріхи і якого Отець воскресив».
Святий  Амврозій Міланський, говорив : «Можливо ти скажеш: я бачу щось інше. Як ти мене переконаєш, що я отримую тіло Христове? Дуже багато прикладів, щоб переконати тебе в цьому. Христос є присутній у цьому таїнстві, бо воно є Тілом Христа».
Святий  Августин, єпископ Гіппона: «Те що ти бачиш це хліб і чаша. Це те, що тобі показують твої власні очі. Але те, що твоя віра змушує тебе прийняти, це те що хліб є Тілом Христовим, а чаша Його кров’ю».
Святий  Кирило Александрійський, Отець Церкви. котрий захищав Церкву від різних єресей говорив: «Хліб і вино Євхаристії, перед святим прикликанням Св. Трійці, яку ми прославляємо, були звичайним хлібом і вином, але після заклику хліб перетворюється на Тіло Христове і вино на Кров Христову».
На закінчення проповіді єпископ підсумував: віра пізнається по вчинках. Якщо я вірю, то я повинен бути вразливий на присутність Христа в Євхаристії. Я приступаю до Причастя? Як я поводжуся у храмі? Я заходжу на адорацію Пресвятих Дарів?
На завершення Святої Меси відбулась євхаристійна процесія, котра відрізнялась від традиційних процесій, тому що до вівтарів підходили лише священники та літургійна служба. Але перебуваючи на своїх місцях вірні могли чути Боже Слово та отримати Боже благословення.
Фіналом сьогоднішньої Літургії було прочитання декрету про перенесення катедрального храму до Києва.