В Україні відзначать десятиріччя «Всеукраїнського Дня молитви за сиріт»

Цієї неділі 8 листопада стане особливим для українських християн. Адже саме тоді відбуватиметься черговий «День молитви за сиріт». Це буде 10-ий ювілейний захід, коли люди з різних українських Церков в один день та в один голос проситимуть Бога про люблячу сім’ю для кожної дитини-сироти. (посилання на відео https://youtu.be/x3jbDCVKZ34)

Даний захід було ініційовано Альянсом «Україна без сиріт» ще у 2011 році. Його метою було закликати Церкви до посиленої молитви за знедолених дітей та потроху залучати у процеси вирішення проблеми сирітства в Україні. «Кожного року до проведення цієї ініціативи долучалися тисячі помісних церков та вірян з різних конфесій та деномінацій по всій Україні, – зазначає голова правління Альянсу Юрій Маринчак. – І ми віримо, що саме завдяки їхнім молитвам тисячі дітей-сиріт вже живуть сьогодні у турботливих сім’ях.» (посилання на відео https://youtu.be/USFzpuCQ2AE) В Альянсі відзначають, що протягом цих років у сфері захисту дітей та сімей розпочалися певні зміни, які тривають й досі. Наприклад, впроваджується реформа інтернатних закладів, розвиваються альтернативні форми влаштування дітей, формується система послуг для сімей з дітьми, тощо. І головне, що українські церкви поступово стають більш свідомі та обізнані у тому, як краще служити потребуючим дітям та сім’ям.

Свою підтримку даній ініціативі висловив і Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба: «2020 став роком викликів для багатьох родин. Ізоляція через КОВІД-19, обмеження в спілкуванні з рідними, втрата близьких. Але для дітей, які залишені в інтернатних закладах, самотність є постійним стражданням. Ці діти не лише ізольовані від суспільства, але вони не мають найголовнішого –сімейного затишку і тепла. Нам важливо молитися, але також і діяти. Щоб кожна дитина сирота отримала люблячу сім’ю, щоб діти не потрапляли до інтернатів, щоб батьки і держава були свідомі, що дитина – це цінність.» (посилання на відео https://youtu.be/fAdRUA4mBA0)

За доброю традицією, з нагоди «Всеукраїнського Дня молитви за сиріт» із закликами до вірян звернулися очільники та представники різних християнських Церков і релігійних союзів, наприклад, Митрополія Православної Церкви України, українські греко-католики, церков і об’єднань різних протестантських деномінацій, та інші.

«Кожен з нас був дитиною, і ми добре пам’ятаємо, наскільки важливо відчувати любов і тепло, піклування й турботу, підтримку та розуміння. Дитинство є вельми важливим у формуванні особистості людини, її пріоритетів, прагнень, самоусвідомлення і ставлення до інших людей. І кожна дитина – це дар Божий», - зазначив у своєму зверненні Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній (https://fb.watch/1zrHvFvUYT/).

Старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко закликав вірян замислитися над тим, що каже Біблія про Боже ставлення до цих дітей: «Ісус показав своє відношення  до сиріт. І вище ніхто не скаже. Це свідчить про те, що Бог любить діток, дбає про них. І Він хоче допомогти їм через вас, і через мене. Бажаю кожному, щоб через призму Божого Слова ми подивились на тих, хто потребує підтримки, теплоти, хто потребує нашого благословення і нашого захисту. Закликаю усіх молитись за дітей, які потерпіли у своєму житті втрату батьків. За них треба молитися, вони є на обліку в Ісуса. Але не тільки молитися закликаю, але й вкласти свою лепту.» (посилання на відео https://youtu.be/r5KOufMSaTY)

Валерій Антонюк, голова Всеукраїнського Союзу Церков Євангельських Християн-Баптистів, які теж щорічно беруть участь у цій ініціативі, звернув увагу на питання підтримки церквами прийомних сімей і дітей, а також на зменшення усиновлень. «Ми закликаємо усі церкви, щоб перш за все об’єднавшись, ми молилися і духовно підтримували сиріт. Ми просимо вас, у ваших церквах особливо звернути на це увагу. Звернути увагу на сім’ї, які прийняли сиріт. На превеликий жаль останній рік статистика засвідчує, що число неусиновлених сиріт зростає. І проблеми короновірусу, і проблеми економічні сьогодні даються в  знаки. І багато з тих, які могли бути прийнятими у наші дома, сьогодні залишаються в інтернаті. Але наша мета – Україна без сиріт. Ми закликаємо вас до молитви і до практичних дій, щоб допомогти зігріти, щоб вкласти у дитяче серце це важливе, що дасть результат у майбутньому. Тому молимось і служимо для сиріт.» (посилання на відео https://youtu.be/rI8FniDWfYA)

Єпископ Київсько-Житомирський Римсько-Католицької Церкви в Україні Віталій Кривицький зазначив, що сирітство є великою раною для народу, а також для цілого суспільства. «Ті рани, які є, інколи, невиліковними, залишаються на ціле життя і приносять свої, погані плоди. Однак, ті самі сироти, вони є людьми, які по особливому знають, як  речі не повинні виглядати,» - сказав владика. (посилання на відео https://youtu.be/9iH12J7aRJo)

Також ініціатори заходу акцентували увагу на тому, що у зв'язку з пандемією, цього року церкви почали активно практикувати онлайн-трансляції богослужінь. «Ми не знаємо, як розвиватиметься ситуація надалі, але запрошуємо кожного християнина до участі у «Дні молитви за сиріт», - говорить виконавча директорка Альянсу «Україна без сиріт» Світлана Харченко. – «Сьогодні в інтернатах все ще продовжують жити майже 100 000 українських дітей, яким дуже потрібна допомога і молитовна підтримка. І не має значення, де ви будете перебувати у цей день. Важливе ваше відкрите серце і щира молитва. Ви можете стати учасником молитовного руху за краще життя та сім’ї для усіх сиріт, натиснувши «долучитися» на https://ukrainabezsyrit.org/orphansunday».

Детальну інформацію та необхідні матеріали, які допоможуть у проведенні заходів до «Всеукраїнського Дня молитви за сиріт», можна отримати на сторінці www.facebook.com/densyrit чи на сайті www.ukrainabezsyrit.org.