ВАТИКАН НАДАВ ВІРЯНАМ ДІЄЦЕЗІЇ СПЕЦІАЛЬНІ ВІДПУСТИ ТА ПАПСЬКІ ПРИВІЛЕЇ

З нагоди 700-річниці відновлення єпископської катедри Київсько- Житомирської дієцезії Апостольська Столиця надала всім вірним індульгенцію. Індульгенцію (повний відпуст) можна отримати за звичайних умов (перебування у стані освячуючої благодаті, відсутність прив’язаності до будь-якого гріха, прийняття Святого Причастя та молитва в намірах Святішого Отця) відвідавши Кафедральний храм св. Софії в Житомира або Прокафедральний храм св. Олександра в Києві, від 15 травня до 31 грудня 2021.
Центральні святкування ювілею відновлення Київської дієцезії відбудуться 18 вересня 2021 року в Києві, під час яких можна буде отримати Папське благословення з рук єпископа Віталія Кривицького.

Нижче подаємо переклад декрету Апостольського Престолу:

АПОСТОЛЬСЬКА ПЕНІТЕНЦІАРІЯ,

заради зростання благочестя вірних та спасіння душ, в силу особливих повноважень, отриманих від святішого в Христі отця і нашого владики Франциска, з Божого Провидіння папи, відповідаючи на прохання, недавно представлене Високопреосвященним отцем владикою Віталієм Кривицьким SDB, єпископом Київсько-Житомирським, в 700-річчя тієї ж дієцезії, з небесних скарбів Церкви прихильно уділяє повний відпуст, за звичайних умов (таїнство сповіді, євхаристійне Причастя та молитва в намірах, які є в думках Святішого Отця), для вірних, які насправді каються і яких побуджує любов. Відпуст вони можуть отримати у часі від 15 травня до 31 грудня 2021, який також можуть пожертвувати за душі, які перебувають у чистилищі, якщо відвідають у формі паломництва катедральний чи прокатедральний храм і там з набожністю візьмуть участь в ювілейних обрядах, або принаймні відповідний проміжок часу присвятять молитві в намірах вірності дієцезіян християнському покликанню. На завершення мають помолитись Отче наш, Вірую, а також вознести заклики до Пресвятої Діви Марії, святої Софії та святого Олександра.

Старші люди, хворі та всі, хто з поважних причин не можуть покинути своїх домівок, так само можуть отримати повний відпуст, якщо духовно долучаться до ювілейних відправ, жертвуючи милосерному Богу свої молитви і страждання та життєві негаразди, за умови, що не будуть прив’язані до будь-якого гріха і пробудять намір, що як тільки це стане можливе, виконають звичайні три умови отримання відпусту.

Для того, щоби з пастирської любові полегшити доступ до Божого пробачення, яке отримується за посередництвом ключів Церкви, Апостольська Пенітенціарія ревно просить, щоб дієцезіальний пенітенціарій, катедральний клір, настоятелі та священники, наділені відповідними повноваженнями для слухання сповідей, з охочим і благородним серцем, звершували обряди Покаяння.

Все це являється правосильне для святкування ювілею дієцезії. Не зважати на жодні приписи, супротивні тут викладеному.

Дано в Римі, у резиденції Апостольської Пенітенціарії, 30 квітня 2021 року від Господнього Втілення.

 

Вищий Пенітенціарій Mаурус кард. П'яченца

Управитель Кшиштоф Нікєль